| Jazzooohs a întrebat:

am o problema si nu stiu cum sa-i dau de cap. Am cunoscut un baiat acum 2 saptamani si am inceput sa vb pe facebook, pe mess. In fiecare zi, vorbeam vrute si nevrute, pana am ajuns in punctul in care sa ne declaram sentimentele unul fata de celalalt. Eu i-am spus ca-l plac, si el a spus ca ma place pe mine. Acum o saptamana am hotarat sa facem prima iesire...totul a fost perfect si a depasit limita asteptarilor. 2 zile dupa, am inceput sa observ ca e putin distant fata de mine si l-am intrebat ce are, spunandu-mi ca s-a certat cu mama lui. Am hotarat sa mai iesim ziua urmatoare, adica lunea asta. Din nou, totul e fost superb. Marti, din nou acelasi comportament: tot spunea ca se uita la film sau ca se joaca, intra mereu pe idle, nu ma mai intreba nimic gen "cmz?" cum facea inainte, iar daca nu porneam eu discutia, el nu facea absolut niciun pas. Si asa au decurs ultimele mele zile. Astazi l-am intrebat: "cand ne mai vedem si noi?" iar el a spus: "nush..sapt viitoare poate". In plus, stiu ca sta pe invisible mai mult, iar pe fb a inceput sa-i dea like-uri la colega lui de banca, cea pe care a si placut-o inaintea mea, desi se suparase pe ea. Cam asta este povestea mea...nu stiu ce sa fac! Ajutati-ma va rog, nu vreau sa ne despartim! sad

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o singură variantă, să porți o discuție deschisă despre "relația" voastră.
Succes.
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca sunteti inca niste copii.
Ar trebui sa te preocupe scoala, nu iubitii.
Uita-l si gata. Nu cred ca e prea indragostit de tine, dupa cum se poarta.

| Ana_4223 a răspuns:

1.Dar nu sunteti impreuna ca sa va puteti desparti deocamdata sunteti la stadiul de prieteni.
2.Si daca i-a dat like-uri ce? Asta nu demonstreaza faptul ca ii place de ea.
3.Intreaba-l ce vrea de la tine, ca nu poti sa astepti toata viata asteptand sa te bage in seama sau sa il urmaresti sa vezi daca e pe invisible sau nu, ori sa te milogesti de el sa te bage in seama.

| claaau a răspuns:

Eu cred ca el vrea doar sa vada cum reactionezi la provoarile astea intinse de el si daca vei trece peste va fi totul oke. Succes!

| neutrino a răspuns:

Baiatul, asa cum este si normal, nu este innebunit dupa tine, dar nici nu doreste sa-ti spuna acest lucru.

| NuMaContrazice a răspuns:

"Ajutati-ma va rog, nu vreau sa ne despartim! "...pai voi nici nu sunteti impreuna, poate e indragostit de colega lui.

| Jazzooohs explică (pentru NuMaContrazice):

Am uitat sa precizez ca sunt cu el din ziua in care am facut prima iesirewinking

| Keith a răspuns:

Stiu ca nu vrei sa va despartiti,dar gandeste-te putin s-ar putea sa te fi folosit ca sa o faca geloasa pe colega lui de banca, nu a reusit si a zis sa renunte, asta e o simpla ipoteza pe care mi-o pot explica in acest moment sau poate a simtit ca relatia voastra a devenit prea stransa si a preferat sa se distanteze putin, ma rog sunt diverse motive, dar astea sunt cele mai concludente dupa parerea mea.Nu te atasa atat de mult de el pana nu ajungi sa-l cunosti mai bine astfel risti sa fii ranita.Bafta!

| skirlex a răspuns:

Grea situatie

| skirlex a răspuns:

Nu stiu ce sa zic icearca sa il faci gelos sti ce zic adica vorbeste si tu cu altcineva si poate vine din nou la tine

| MeandYou123 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare.

| Locka a răspuns:

Pai, in primul rand sunteti impreuna nu? daca da, eu am patit la fel si iiti spun, fa fix asa o sa fie bine, zii asa; mai baiatule daca nu vrei sa mai fii cu mine fii barbat si zi-mi in fata nu te caca pe la spate ca un copil mucos. eu te palc foarte mult nu vreau sa ne despartim dar dar dovata de falsitate, inainte nu erai asa. sad. eu asa spun sa ii zici... anunta-ma te rooog ce se intampla da-mi mesaj pe privat :*:*:*

| Jazzooohs explică (pentru Locka):

Daaa sunt cu el doar ca am uitat sa precizez, si ok, te voi anunta :*

| timppierdutdeplictiseala a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l lasi cateva zile... daca nu te baga in seama pe mess, foarte bine..nu o fa nici tu. gaseste in tine orgoliul de care acum chiar este nevoie. apoi vorbeste cu el aducand in discutie ce crezi tu ca se intampla..fii sincera cu el. daca el va vrea sa nu va opriti aici..isi va reveni.