| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU!

Am si eu o intrebare care ma distruge, pentru ca imi e frica. Luni, pe 3 decembrie 2018 m-am jucat cu prietena mea, frecandu-mi penisul de vulvele ei, nepatrunzand si nefăcînd nimic in interior. Nu am facut sex, însă a fost neprotejat.

Ea are un ciclu de 28-27 de zile, iar pe 3 decembrie era prima zi a perioadei fertile. Ovulatia s-a produs pe data de 6 decembrie. Totul s-a intamplat foarte repede, in aproximativ jumatate de ora in care a trebuit să ne excităm si sa ne si jucam. Eu nu am ejaculat deloc si nici nu am eliberat lichidul seminal, ciudat. ( care oricum era steril pentru ca am urinat de 3 ori inainte de asta.)

De pe 5 decembrie seara, 6 decembrie pana in prezent ea are o durere de spate si in seara asta am inteles ca are mici crampe.

Credeti ca e gravidă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de formare a sarcinii in urma unui sex neprotejat intretinut in prima zi a PERIOADEI FERTILE, adica cu circa 4 sau 5 zile inainte de momentul de eliberare a ovulului din ovar, este apreciata de a fi circa 8-15%, insa acest lucru se poate intampla numai/doar in cazul in care sperma este ejaculata IN VAGIN.
Fiindca in cazul vostru : 1-a data NU nu a fost penetrat vaginul si a 2-a oara NU s-a produs ejacularea si a 3-a oara joaca sexuala a avut loc intr-o zi in care probabilitatea de formare a sarcinii este foarte redusa, se poate considera si aprecia fara teama de a gresi ca intr-o astfel de situatie teoretic in proportie de peste 98-99% formarea sarcinii este IMPOSIBILA
De asemenea trebuie sa stiti si sa cunoasteti pe viitor, informatia certa, sigura si foarte precisa, ca dupa trecerea a 5-6 zile de la data sexului este ABSOLUT IMPOSIBIL sa apara chiar si cea mai INFIMA sau SLAB semn, stare ori simptom de sarcina, chiar si in cazul in care s-a format in mod sigur/precis o sarcina.
Intre momentul de fecundare a ovulului care in actualul caz ar fi fost posibil sa se produca in data de 6 Decembrie (ziua ovulatiei dupa spusele tale) si momentul procesului de NIDATIE, adica de implantare a ovulului fecundat in UTER, trec de regula intre 8 si 11 zile, deci in cazul particular al vostru nidatia ar fi urmat sa se produca doar peste cateva zile probabil intre 14 si 17 Decembrie moment semnalizat prin producerea unei eventuale sangerari de implantare.
Dar asa ceva asa cum am precizat, practic este IMPOSIBIL sa se intample in acest caz, fiindca sarcina nu se formeaza chiar atat de simplu si de usor dupa cum credeti si/sau va inchipuiti voi. In concluzie d.p.d.v. logic si rational, NU ai nici un motiv de a mai fi ingrijorat. Sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Gravidă sigur nu e, dar ciudată... cam da. Cum să aibă mai mult de o vulvă?!?

| TheRussianBias a răspuns (pentru mihai69):

Scuze... nu cunosc termenii aceștia medicali... ma refeream la zona exterioară.

| Emilian65 a răspuns:

Da.