| BadAxe a întrebat:

am si eu o intrebare, cum pot cucerii un baiat?

7 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Flirteaza cu el. Fii naturala, spontana, amuzanta. Arata ca esti desteapta, putina inocenta nu strica de asemenea. Fii misterioasa. happy

| h3r a răspuns:

Dacă tu n-ai habar, nici noi n-avem...

| RuxandraBianca a răspuns:

Fiind tu insati. asta ii atrage pe baieti. ei nu vor sa vada perfectiunea, ci doar o fata simpla amuzanta cu personalitate si ceva minte. in orice caz daca un baiat nu te place(in general) nu poti sa faci nimic ca sa il cuceresti, cum e si daca unui baiat ii place de o fata iar ei nu. nu poti face nimic in acest sens.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Intereseaza-te ce ii place, cucerestel cu privirea si vorbeste-i frumos

| Ivanovicius a răspuns:

Este o intrebare foarte des pusa, si nu exista o metoda care va merge garantat. Da-i semne ca il placi. Daca se uita dupa tine sau intra in vorba cu tine, atunci probabil ca si el te place. Daca nu te place, il vei face tu sa te palca intrand in vorba cu el. Bafta!

| anamimanonim a răspuns:

Depinde de baiat. Uite, iti dau un exemplu: eu cunosc la mine in clasa 2 baieti pe care ii bat zilnic. De ce? Pentru ca ma enerveaza. Nu ii plac, iti dai seama! Dar unuia din ei ii place de mine tocmai pentru ca sunt rea. Insa exista baieti carora le plac fetele amuzante, inocente, dragute, destepte(bine si eu am numai 10, dar el nu e un elev premiant). Deci, mai intai afla ce ii place cel mai mult la o fata(bine, acuma ma refer la ce ii place cel mai mult dupa ASPECT, caci, la baieti, asta e pa primul loc); iar dupa asta incearca sa-l cuceresti.

| 97Alex97 a răspuns:

Din calitate de baiat iti pot spune ca nu poti cuceri orice baiat. Fiecare baiat simpatizeaza anumite fete,chiar daca nu e indragostit de ele, le simpatizeaza, asta inseamna ca e dispus sa aiba o relatie cu ele, cu toate ca nu o arata. Ideea e ca daca nu esti simpatizata de acel baiat, n-o sa-l cuceresti in 100 de ani. Acum problema e ca nu prea stiu ce sfat sa-ti dau,nu prea poti sa afli daca respectivul e predispus la o relatie : Poti incepe o conversatie,dar sunt si baieti care nu vor sa-ti raneasca sentimentele si ai putea intelege gresit cum ca ar simti ceva pentru tine... In orice caz,daca tu faci primul pas,deschizi prima conversatie cu el,apoi a doua,a treia, iar el nu deschide niciodata o conversatie cu tine, e clar... In general, daca baiatul te simpatizeaza, va deschide si el o conversatie cu tine dupa ce faci tu primul pas happy