| DeeaDee18 a întrebat:

Intreabare pentru FETE, cum pot cucerii un baiat? puppy dog eyes
Intrebare pentru BAIETI, ce va place mai mult la o fata? Sa fie timida, cu tupeu etc.
Cum pot cucerii un baiat Cum pot sa-l fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| IustinaC a răspuns:

Un baiat se cucereste de obicei prin inocenta, frumusetea si inteligenta ta.

| Marian_Lucian_1987 a răspuns (pentru IustinaC):

La inceput e doar atractia fizica. Daca e reciproca, iese ceva, daca nu, nu.

17 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Trebuie sa fi tu insati, sa se indragosteasca de tine, asa cum esti tu, nu de ceea ce vrei tu sa pari, daca te dai "drept altcineva" o sa atragi pe cineva ce nu este compatibil cu tine, deoarece o sa iti fie greu sa fi tu insati langa el ( asa la inceput o sa ai emotii si multi fluturasi, apoi sa te mai chinui sa pari si altfel).
Deci fi doar tu, acesta e singurul sfat pe care pot sa ti-l dau, iar daca acel baiat nu te place pentru ceea ce esti, nu te merita si nu merita timpul tau.
Succes.

| anonimg a răspuns:

Sunt baiat si te rog sa-mi dai voie sa-ti raspund si in dreptul fetelor si in cel al baietilor.
"Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui."(Proverbe.19:22) Deci cu aceasta ii vei cuceri. Si aceasta vine de la Dumnezeu.
Dar daca vrei sa fii fericita, atunci asculta de Dumnezeu.
"Cine cugeta la Cuvantul Domnului gaseste fericirea, si cine se increde in Domnul este fericit." - (Proverbe.16:20)
Viata nu consta in a cuceri inimile oamenilor, ci in a cuceri inima lui Dumnezeu.
http://www.google.ro/......http?/url

| SkyPilot a răspuns:

Fii asa cum esti tu. Baiatul te place sau nu. Daca ii formezi o imagine falsa, el va avea anumite asteptari de la tine si il vei dezamagi iar relatia nu va dura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate ajuta aceasta perla de intelepciune populara:

Era odată un bărbat care avea trei iubite, dar nu știa cu care să se însoare.
Așa că a decis să-i dea fiecareia câte 5000 de dolari ca să vadă cum îi cheltuie fiecare.
Prima iese în oraș și sparge toți banii. Își ia haine noi, își schimbă coafura, își face manichiura, pedichiura, tot tacâmul și-i zice bărbatului:
"Am cheltuit banii ca să fiu frumoasă pentru tine, pentru că te iubesc așa de mult."
A doua a ieșit în oraș și a cumpărat crose noi de golf, un CD player, un televizor și o combină și i le-a dat bărbatului, spunându-i:
"Am cumpărat aceste cadouri pentru tine, cu banii pe care mi i-ai dat, pentru că te iubesc așa de mult."
Cea de-a treia ia cei 5000 de dolari și-i investește în acțiuni, dublează suma, returnează cei 5000 de dolari bărbatului și reinvestește restul.
Ea i-a zis: "Investesc restul banilor pentru viitorul nostru, pentru că te iubesc atât de mult."
SI ACUM LOGICA MASCULINĂ
S-a gândit el mult, s-a gândit bine, apoi a decis să se însoare cu cea care avea țâțele mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac fetele cu tupeu. As prefera sa fie timida.

| DeeaDee18 explică (pentru anonim_4396):

Ca mine puppy dog eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeaDee18):

Ce scumpa ai fosttt. Odododod puppy dog eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeaDee18):

Dar tie cum iti place un baiat mai mult referitor la ce ai spus? Sunt sigur ca o sa spui cu tupeu, ca na, dar intreb din curiozitate. big grin

| DeeaDee18 explică (pentru anonim_4396):

Sincer,nu am tupeu..sunt mai mult timida. puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Eu sincer prefer o fata mai timida(cred ca din cauza orgoliului barbatesc), desteapta, eleganta, frumoasa(sa nu va aud cu:frumusetea nu conteaza, du-te si ia o jegoasa care arata in ultimul hal si vorbim dupa).Nu strica sa fie si putin tupeista...iar de obicei baietii cad in plasa cand ii arati cat de jucausa esti...toti baietii timizi/tupeisti/prosti/destepti etc vor o fata jucausa si energica, nu o leguma.Nu iti zic fii tu insati ca eu cred ca esti satula de raspunsuri de astea.Bafta big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze de, dezacordul din raspuns si de greselile gramaticale...nu am realizat.

| Otto2014 a răspuns:

Ce imi place mie la o fata?
Sa fie putin tupeista happy
Sa aiba ochi caprui.
Sa nu fie blondina nici roscata.
Sa nu se macheze prea mult.

| AlexAndrei96 a răspuns:

Personal, imi place sa cuceresc eu fete, dar ma rog.mie imi place sa aiba o fire mai traznita, sa fie de gasca, sa nu fie batausa sau sa injure excesiv, sa arate bine, energica, si..mno, acum as vrea sa aiba si ceva note bunicele si starea financiara sa nu fie tocmai la pamnt. Parerea mea.

| Marian_Lucian_1987 a răspuns:

Daca ar fi sa ma cuceresti pe mine, cum ai proceda? Sa presupunem ca ma placi si ma observi intr-un loc (alege tu), cum ai proceda?

| florin17 a răspuns:

Sa fie timida si sa aiba niste picioare frumoase restul vine de la sine

| Simion_Fernando_1996 a răspuns:

Pe mine fetele m-au cucerit prin frumusete si dragalasenie. Incearca sa fii cat mai dragalasa, jucausa posibil cu el si ii vei topii inima 100% :3