| Ðêℓícíous a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru adolescenti.
Daca am o prietena,caruia ii place de tipul care imi place si mie. Dar eu stiu ca lui ii place de mine,pentru ca mi-a confirmat asta. Sa renunt la el, sa ii acord o sansa prietenei mele sa fie cu el.Sau sa incep eu o relatie cu el? sad

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai draga mea depinde ce doresti:
1 daca iti e prietena buna si doresti sa o pastrezi, ai 2 variante: fie discuti cu ea si ii explici ca tipul care ii place e atras de tine, si ca si tie iti place de el dar ca nu vrei sa ii pierzi prietenia pentru tipul respectiv, fie nu ii spui nimic si renunti la tip.
2 iti e prietena, dar nu conteaza chiar atat de mult pentru tine, ai 2 variante: fie te faci ca ploua si te combini cu tipul respectiv, dar o vei pierde cu siguranta ca prietena, fie ii spui ca esti atrasa de tipul de care e si ea atrasa si ca nu mai doresti sa iti fie prietena pentru ca lui ii place de tine nu de ea.
Acuma eu personal am preferat mereu sa pastrez un prieten bun in locul unei iubite pasagere, si nu regret nici o alegere de genul asta pana in acest moment.
Tu hotaresti ce varianta alegi.
Spor

| ZambetDeGheata a răspuns:

Discuta cu ea, e prietena ta. Si totusi, chiar merita tipu' asta? Incearca sa ii pastrezi pe amandoi.

| marya868686 a răspuns:

Ai spus ca nu ii place de tine...deci cred ca si daca ai vrea sa incepi o relatie cu el nu ai putea, te inteleg asa am patit si eu si am preferat sa fac loc unei alte persoane

| marya868686 a răspuns (pentru marya868686):

Scuze am inteles ca nu ii place, at ramai cu el

| hopelove a răspuns:

Daca el te place pe tine, ar trebui sa incerci, dragoste cu forta nu se poate. Daca e iti e prietena, va intelege ca el pe tine te vrea.

| sexy1baby2 a răspuns:

Pai depinde ce simti daca iti place de el ramai cu el lui ii plae de tine, asa am facut si eu mi-am dat prietenul prietenei mele si am regretat enorm acest fapt pentru ca mi-am dat seama ca il iubesc prea mult pentru al lasa.