| BabyThisIsMe a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o problema: daca un coleg cateodata ma ignora, alteori ma baga in seama (la scoala, pe mess, FB etc),mai face glume cateodata, se uita la mine, dar alteori isi schimba total comportamentul( ma ignora) si dupa aceea ma baga din nou in seama si da acele semne ca ma place,ma place, se joaca cu mine sau ce simte?(Adresata baietilor mai mult happy ).-Punctez si ca prima data cand am aflat ca ma place nu ma interesa, iar la scurt timpmi-am sat seama ca de fapt.da.sad

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca are un astfel de comportament, nu numai ca te place, chiar te iubeste. Daca prima data l-ai pierdut pentru ca tu nu-l placeai, acum nu mai rata ocazia. O sa fie o mare iubire.

| BabyThisIsMe explică (pentru neutrino):

Mersi mult, chiar mi-ai ridicat moralulhappy

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

I-ai limba-n gura ca nu mai tine
te cam place

| BabyThisIsMe explică (pentru shadow72):

Cum sa ii iau limba in gura? Sar pe ellaughing? Poate crede ca sunt nebuna(desi nu cred ca i-ar displace)

| AnaRadu a răspuns:

Heii~.~. Iti pot da un sfat cu toate ca sunt fata. Pai inseamna ca baiatul ala nu e hotarat sau se " joaca " cu tine din plictiseala pot spune. Adica de ce te`ar baga acum in seama si peste 2 minute te`ar ignora daca ii place si ii pasa de tine? Nu te`ai intrebat asta niciodata? Ia si tu o hotarare deoarece daca tot o sa il lasi sa se joace cu tine si dupa te ignora si dupa iar il lasi iar va jucati o sa pici de proasta [ scuza`ma ] cand va veni la scoala sau in parc sau unde iesiti voi cu noua lui iubita! Sincer acum. Intreaba`l de ce face asta. Poate se teme si de reactia colegilor adica gen : ba tu vorbesti cu aia. ce ai ma cu aia? ba te`ai tampit nu te uiti la ea? " stii uneori baietii sunt complicati si invidiosi si unele relatii se sfarsesc de la chestii de genu : Gura lumii! Ia o decizie in favoarea ta pe care sa nu o regreti!
Sper ca te-am ajutat!

| SyndicateX a răspuns:

Discuta cu el poate ii este rusine sa iti spuna ca te place, dar ai grija sa nu ii dai te inteles ca ii pici la picioare ca sa nu profite de faptul ca tu il placi.

| BabyThisIsMe explică:

Credeti ca ma place si merita osteneala? Sau...e zadarnic si orgoliul lui nu va ceda niciodata?

| hadriana2607 a răspuns:

Vorbeste in 4 ochi cu el. spune-i ce simti pentru el