| Madu a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o problema... Povestea incepe cam asa! Acum 3 ani vara mea dorea sa imi faca cunostinta cu un baiat insa eu nu doream deoarece aveam abia 15 ani si sunt mai timida de felul meu dar vorbind cu acel baiat pe messenger si dorind sa scap de el m-am gandit sa ii fac cunostiinta cu el(el avand 17 si ea 19).S-au intalnit insa lui nu i-a placut de ea si mi-a spus printr-un mesaj pe mess pe care si ea l-a vazut.Nu am mai vorbit cu el pana in clasa a 10a(atunci eram a 8a)si ne-am intalnit prima oara si acum suntem impreuna de 9 luni!:XProblema e ca iubitul meu si prietena mea nu se inteleg,se iau peste picior,se imping, ea mi-a si spus sa nu mai vorbesc cu el! Am vorbit cu el si a spus ca se poarta asa caci nu doreste sa creada ca ii face avansuri tinand cont ca s-au vazut o data! Cand i-am spus ca ea mi-a zis sa renunt la ea s-a suparat si a spus ca ea e geloasa pe mine! Nu stiu ce sa fac..Sa nu mai vorbesc niciodata cu ea? Mentionez ca am incercat sa ii fac sa se inteleaga dar nu a mers...

Răspuns Câştigător
| DeleteAcount a răspuns:

Ai putea sa lasi lucrurile asa cum sint ...insa sa faci in asa fel ca atunci cind te intilnesti cu unul din ei sa fie de exemplu cu prietenul tau, incearca ca ea sa nu fie, si invers
Bafta!happy

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa asa incat sa nu se intalneasca unul cu altul daca nu se suporta

| SisMusic a răspuns:

Uite cum sta treaba tu daca tii la baiatul respectiv cu adevarat ar trebui sa ii spui si lui si prietenei tale adevarul ca tu tii la respectivul baiat!
Cel mai bine aceasta intalnire ar trebui sa participe toti trei(tu, baiatul si prietena ta) si sa discutati pe aceasta tema!
Daca esti mai timida puteti sa faceti o conferinta pe mess skype ce vrei dar e mai bine sa participati toti trei!
Tu trebuie sa ii spui ce simti pentru baiatul respectiv(daca tii la el) sau daca nu sa le explici ca cearta voastra te afecteaza pe tine!

| Catalin_Handrea_1996 a răspuns:

Hey,cred ca ar trebui sa le spui ca te afecteaza si daca tin la tine macar cand sunt in preajma ta sa se inteleagabig grin

| Black2013 a răspuns:

Încearcă să vorbesti cu ea si sa aflii disputele si certurile sau ce nu ii place la iubitul tău. Spune-i să tină cont că dacă te iubeste trebuie să acepte si să isi schimbe comportamentul dovadă la cât tine la tine. sfatul meu este să nu o pedepsestii ci sa incercati sa vă intelegeți. sper că te-am ajutat big grin

| Madu explică (pentru Black2013):

Am vorbit cu ea si a spus sa raman cu el si gata! M-a pus sa aleg intre ea si el iar eu nu vreau sa ajung sa iau o asemenea decizie, caci cu siguranta il voi alege pe el si nu vreau sa nu mai vorbesc cu ea!big grinE destul de dificila si de incapatanata!:X

| Iacob_Eduard_1992 a răspuns:

Nu... Daca il iubesti ramai cu el iar ea daca iti este prietena adevarata te va intelege daca nu este geloasa
este algerea ta :* Succes

| EmmaWat a răspuns:

Pune-i fata in fata si spune-le ca nu mai suporti, si daca te iubesc cu adevarat, sa incerce sa se impace