| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am vârsta de 17 ani, și m-am întâlnit cu o fată de 15 ani! Bine nu pot să zic că am întâlnit-o în ceva scopuri rele, gen la un bal la căminul cultural, în fine trecem peste! Am vorbit cu ea nu mult de 2-3 ori până să ajungem sa ne cunoaștem! Ea a zis că este fată timidă, și așa e și în realitate. Are câteva lucruri negative spre exemplu îi place să se distreze, merge des la discotecă gen odată sau de 2 ori pe lună, dar în vara trecută sâmbăta de sâmbătă era acolo! Din ce știu eu a avut o relație doar, dar nu mi-a spus de ce l-a lăsat pe acela. Ieri i-am dat eu mesaj,, Hello, ce mai faci? " ea mi-a văzut mesajul, nu știu ce e cu ea, eu nu am mai dat semne ca disperatul, și am o frică că deja am pierdut-o, inițial nu suntem împreună, dar simt că îi place de mine, pentru că am pus un story cu mine și ea l-a apreciat! Ce credeți că aș putea să fac? Să o las așa sau să încerc ceva? Mi-e teamă să nu o pierd de tot, gen să îmi dea Block, am mai pățit-o dar cu altă fată! I-am și dat un trandafir, și cred că ea și-a dat seama că eu o plac? Nu știu ce să fac, sincer eu i-aș da pace, aș lăsa-o așa să mă caute, chiar dacă eu pe ea o căutăm, ea niciodată nu mi-a scris, doar dacă îi scriam eu?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca tu te comporti exemplar si ii oferi atentie fara sa primesti nimic in schimb inseamna ca nu e interesata de tine, oricum imi pare cam vagaboanda la 15 ani, chiar vrei sa te atasezi de o persoana cu asa un comportament la o varsta asa frageda?
Nu te lua dupa ea ca e timida, mutu *** pamantu', tine minte, sa te astepti ca o fata ca ea sa fie serioasa sau loiala la 15 ani inseamna ca ai 17 degeaba, fara suparare dar nu pierzi nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi-ti de viata ta, ca nu merita sa te incurci cu o fetita atat de mica, care mai are si apucaturi de copil destrabalat, daca merge in discoteca la anisorii astia, cand este de altfel ilegal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu încerci, o pierzi sigur.

| dullcat a răspuns:

Buna.Faptul ca a preciat acel story nu inseamna neaparat ca este interesata de tine asa cum esti tu cu ea.Trebuie sa iei in calcul si aceasta posibilitate. Apoi, nu poti pierde ce nu detii. Daca te referi la interesul ei, probabil ca da, si l-a pierdut, altfel ar fi vorbit si ea cu tine, ti-ar fi scris un mesaj pe social media etc.Mi se pare ca este o cauza pierduta.Meriti mai mult, pe cineva care depune macar jumatate din efortul de care dai tu dovada.Imi pare rau, imi imaginez ca nu asta doresti sa auzi/citesti.

| ywar a răspuns:

Eu mi-as face griji mari, spre foarte mari, la felul in care iti comunici gandurile, prin scris. Spune foarte mult despre tine felul in care ai scris. Lasa dramele de telenovele pentru momentul in care vei elimina "gen", "deci" si alte clisee complet idioate din vocabular.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Uneori vârsta își spune cuvântul, aceasta nu este suficient de matură.
Poți aștepta câteva zile să vezi dacă îți scrie, dar cu siguranță scuza cu " timiditatea" nu își are rostul. Pentru că poate timiditatea apare atunci când vă vedeți, dar în mesaje nu ar trebui să existe.
Dacă o persoană chiar te place cu siguranță nu te va lăsa doar pe tine să faci totul și într-o relație lucrurile se fac împreună, nu doar unul trage ca să fie bine și pe celălalt îl amuză și atât.

| SkandallKamataru a răspuns:

Imbratiseaza teama asta si nu o lua in seama, traieste pentru tine nu pentru ea.
Tu nu ai ce sa pierzi pentru ca nu ai fost cu ea, daca nu-ti mai raspunde nu e interesata, nu trebuie sa simpuiesti pentru ea, daca te placea, iti raspundea indiferent, tu nu trebuie sa faci nimic special repet.