| anonim_4396 a întrebat:

Ca orice adolescent, ni se intampla sa ne indragostim... Ei bine. asta mi s-a intamplat si mie si nu stiu ce sa fac thinking Eu sunt cls 9a, iar el e cls a 12. Nu mai stiu cum de m-am indragostit de el, pur si simplu.(am ceva. daca ma uit in ochii cuiva si vad aceea sclipire, pur si simplu sunt fermecata). ceea ce conteaza este ca, din ceva surse am aflat ca are iubita. Intr-o excursie cu scoala a mers si el impreuna cu cateva prietene, iar la una dintre ele se dadea, presupun ca era indragostit de ea, dar ea nu prea arata mult interes, insa acum cred ca sunt impreuna. Nici nu stiu ce sa fac. sa ma bag asa cu el in seama. cum naibi? ca mi-e ca daca ii spun ceva pe fb si apoi nu imi raspunde, raman cu ceva pe constiinta. si in plus mai e si faptul ca nu vreau sa ma bag in relatia lui daca are. Ce dumnezeu sa fac? Si mai e ca nu prea il vad prin pauze; iar el e cam tot timpul pe fb, iar "prietena lui" nu e, si visez eu ca el sa stea pe fb doar sa-i spun eu ceva. Doamne... dragostea asta. de ce nu exista sentiment reciproc sa nu mai sufere lumea? Multumesc ca ati stat sa cititi atat! :*

Răspuns Câştigător
| Own3r a răspuns:

Inainte de a scapa de teama si frica de a mai vorbi deschis cu oricine/persoana iubita, trebuie sa primesti refuzuri...Crezi ca-n viata tot va fi numai lapte si miere? Intrebandu-l de te place, o sa iti mai "micsoreze" din aceasta rusine, teama.
Si ce crezi ca ti-ar putea spune? te mananca? happy
Este o vorba: "Incercarea moarte n-are". happy

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tie ti-ar placea sa te pacaleasca un baiat care nu-ti place? Asadar, renunta!

| psawyer a răspuns (pentru neutrino):

Pai de ce, eu il pacalesc sau care e faza? Imi pare rau, dar cred ca nu ai inteles nimic din ce am vorbitwinking

| Tralalalalalalalalalalala a răspuns (pentru neutrino):

Auzi tu ai prieten/a. Te intreb pentru ca tot timpul cand raspunzi la categoria dragoste raspunzi gen "Renunta, Las-o " etc. Daca tu faci exact cum sfatuiesti in viata reala, nu prea cred ca ai iubit/a.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E ceva firesc sa simti anumite lucruri pentru unele persoane, dar nu e bine sa te,, lipesti,, de cineva care are deja o relatie sau cauta in alta parte.Reorienteaza-te.

| Exilee a răspuns:

Sunt curios ce o sa faca ''baiatul'' asta de a 12-a. Bac-ul nu vrea sa-l ia? Le stie pe toate de-si permite sa poarte relatii cu niste fete mai mici decat el?

| psawyer a răspuns (pentru Exilee):

Bacul sigur o sa-l ia pentru ca liceul asta e cel mai bun din oras, peste 90% promoveaza, deci asta nu ar fi o problema. Si in plus, 3 ani e o diferenta asa de mare?

| Hevnoraak a răspuns:

Ești sigură că nu e o simplă simpatie și nu o dragoste adevărată?
Simpatia se manifest exact ca și dragostea singura metodă ar fi să aștepți o perioadă înainte să acționezi.

| Own3r a răspuns:

Daca are prietena ar trebui sa treci peste...happy Sau ar trebui sa te duci si sa ii spui ce simti happy

| psawyer a răspuns (pentru Own3r):

Nu sunt sigura ca are prietena, adica eu nu l-am vazut sarutandu-se cu cineva. Azi de ex a fost de serviciu pe scoala/liceu si a stat vreo 2 pauze afara, singur pe o banca, uitandu-se la noi (eu si prietenii mei jucandu-ne baschet), sau cel putin asa mi s-a parut. Oricum daca e ceva, cred ca mi-ar fi zis el pana acum nu stiu. orice. sau o fi si el timid ca si mine thinking

| Own3r a răspuns (pentru psawyer):

1.Daca nu l-ai vazut sarutandu-se cu cineva nu inseamna ca nu are prietena. Poate ca e de pe la el de la bloc/din cartier...
2.Sigur nu ti-ar fi zis... Daca e timid asteapta sa faci tu primul pas, ceea ce chiar ar trebui.Du-te baga-te in seama cu el, vorbeste..cauta un subiect de discutie.Deveniti prieteni ) nu din prima sa-l intrebi daca are prietena sau ceva-n genu'... happy Mult succes!

| psawyer a răspuns (pentru Own3r):

Multumesc mult de sfaturi, dar am facut o singura data eu primul pas si mi-a parut rau. Asa ca acum nu vreau sa o dau in bara. Nu am avut niciodata un prieten si nu stiu cum sa ma comport, sa zic asa... Si ca subiect de discutie habar n-am ce sa zic? cred ca raman la ideea ca daca si el vrea, poate o sa ma bage candva in seama, daca nu, mai bine asa decat sa-i spus ce simt si apoi sa-mi fie rusine sa mai dau ochii cu el, daca nici el nu vrea...

| psawyer a răspuns (pentru Own3r):

As mai avea multe de discutat cu tine, ca vad ca te pricepi foarte bine pe subiecte de genu`. Dar ce sa mai intindem vorba? You won :*

| Own3r a răspuns (pentru psawyer):

Hehe...ma simt flatat laughing.
Da-mi id tau, mai vorbim happy
Si merci :*

| Own3r a răspuns (pentru psawyer):

Inainte de a scapa de teama si frica de a mai vorbi deschis cu oricine/persoana iubita, trebuie sa primesti refuzuri...Crezi ca-n viata tot va fi numai lapte si miere? Intrebandu-l de te place, o sa iti mai "micsoreze" din aceasta rusine, teama.
Si ce crezi ca ti-ar putea spune? te mananca? happy
Este o vorba: "Incercarea moarte n-are". happy

| Andy40 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la el sa-i spui ce simti pentru el Funda te rog