| GabytzaPapusika a întrebat:

Hey TPU...Cunosc un baiat din vara si el m-a placut din prima clipa si ma iubeste acum. si am inceput sa simt ca si eu il iubesc. dar este mai scund si i-am spus ca nu putem fi impreuna din cauza aceasta iar acum. a plecat undeva pentru 3 luni. iar mie deja mi-e dor de el ma puteti ajuta ce sa fac?puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Sa vorbesti cu el pe mess si sa fii dragastoasa, sa-i spui ca regreti prostia pe care-ai spus-o.
Faptul ca-i scund nu-i un impediment intr-o relatie.
Il contactezi si ii spui ca-ti lipseste.

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna Gabi. Cum adica " este mai scund si i-am spus ca nu putem fi impreuna din cauza aceasta "?!
Asta numesti tu iubire? Nu pot sa inteleg canoanele astea nenorocite. Conteaza atat de mult ca este mai scund decat tine? Daca ai fi avut tu 1.92m si toti ar fi fost mai scunzi decat tine? Ti-ai fi bagat *picioarele* in ei de barbati?
Nu te supara ca te intreb...cati ani ai?
Cand iubesti pe cineva nu iti pasa cum arata, ce muzica asculta sau cum se imbraca, cand iubesti pe cineva nu ti cont de aceste " detalii".
Nu inteleg gandirea asta gen "simt ca si eu il iubesc". Adica?
Treziti-va oameni buni. Lasa gandirea asta, bazata pe tipologii.
Nu pot sa inteleg chestia de genu' il iubesc dar are ochii caprui si eu speram la cineva cu ochii albastrii...deci...cred ca nu il mai iubesc.
HOLY SHIT?! ce-i asta? iubire?
Cred ca nu stii ce inseamna iubirea.
Cine se simte sa voteze stupid!

| Arsels21 a răspuns:

Daca intr-adevar ai complexul asta, nu vei putea trece peste asta si poate la inceputul relatiei totul va fi ok dar odata cu trecerea timpul asta va deveni un complex care te va impiedica sau te va face sa nu te simti in largul tau daca iesi cu el in societate, si acest lucru va pune capat mai devreme sau mai tarziu relatiei voastre (cum am patit si eu)
alegerea totusi iti apartine, tu stii cat de mare sau de grava poate deveni problema asta

| Vasybulan a răspuns:

In dragoste nu conteaza varsta(sau inaltimea in cazul baiatului pe care il placi). Poate ca sunteti facuti unul pentru altul. Sau poate ca nu. Cine stie? Insa cel mai bine ar fi sa dai o sansa acestei relatii. Daca nu va merge, asta e. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc o gramada de muieri.si mai scunde si mai inalte.ne placem din prima si in pat santem egali.nu am nevoie de ajutor.tu de ce ai? aaaa.aha.e plecat.nu-i nimic.nu-s pantofi? ia-ti papuci.pana vin pantofii acasa.

| AlecsandraAle a răspuns:

Hmm.In dragoste nu exista asemenea lucruri.Nu trebuie sa respingi un baiat pe care il iubesti din cauza ca este prea scund.Si cateodata depinde si de varsta.Baietii se dezvolta mai greu si crede-ma a mai are baiatu de crescut.Si daca vrei sati ceri scuze singurul mod in care poti s-o faci esa il suni sau sa vorbesti cu el pe mess.Bafta

| GabytzaPapusika explică:

Am uitat sa mentionez cv. noi ne spunem " Te Iubesc!" si chesti " ca abia asteptam sa ne vedem" deci noi vb ca si cum am fi impreuna si l-am si sarut de mai multe ori...si simp ca il iubesc straight face

| andreyuu a răspuns (pentru GabytzaPapusika):

Oare tu nu ti-ai mai fi iubit mama daca era scunda? Iubirea inseamna 2 like 1, nu conteaza ca el este scund si tu mai inalta.

| GabytzaPapusika explică:

Va multumesc foarte multe pentru sfaturi