| elisselena a întrebat:

este o fata la mine in clasa care nu cred ci sunt sigura ca nu ma suporta, de fapt sentimentul este reciproc si pe deasupra ea incearca mereu sa ma copieze, evident nu se ridica la nivelul meu, pentru ca eu invat mai bine ca ea insa acum mai nou am aflat ca ne place de acelasi baiat ea stia ca mie imi place de el de mai demult si acum ea se tot da la el, dar lui nu-i place de ea insa ea se tine mereu dupa el si face niste gesturi pe care pe mine ma deranjeaza insa nu am ce sa-i spun pentru noi nu suntem prietene si nici cu acel baiat nu sunt impreuna, deci ce pot face?

1 răspuns:
| Adorable a răspuns:

Bună!
Atâta timp cât ea se face de râs în faţa micuţului tău Puppy, de ce să îţi faci griji? Băiatul nu o suportă pentru felul în care se comportă, iar ea insistă. Concluzia este că tipa îl va enerva şi mai tare, iar în cel mai scurt timp se va alege cu o palmă în loc de obsesia de a-ţi face ţie rău. Las-o în voia ei dacă nu are altceva mai bun de făcut decât să îţi poarte sâmbetele. Fiind indiferentă o vei lovi cel mai tare căci un proverb spunea,, Cu tăcerea le frigi pielea''