| DyaBaii a întrebat:

Hey TPU`! Ieri a venit la noi un prieten (fostul iubit al celei mai bune prietene) sh a inceput sa tin la el mai mult decat tineam inainte, adica mai mult decat la un simplu prieten...sh lui ii place de el.Alee(cea mai buna prietena) zice sa ma "combin" k el.dar nu stiu ce sa fac..na totusi e fostul ei. fundita cine imi da un sfat bun

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. Esti sigura ca nu a zis-o din rautate? Poate o deranjeaza ca el e fostul...si poate a "acceptat" doar pentu simplu fapt ca esti prietena ei. In sinea ei sigur o deranjeaza. Afla cat a stat cu el, ce-a fost intre ei... tot.
Probabil sunteti la inceputul adolescentei si inca nu sunteti mature indeajuns, de aceea e posibil ca ea sa accepte intr-un final si sa nu puna pret pe faptul ca el e "fostul".
Vorbeste clar cu ea, vezi ce iti zice, vezi reactiile ei.
Dupa o discutie serioasa cu ea cu o sa-ti dai seama singura daca este de acord de "viitoarea" ta relatie.

Ai grija ce decizie iei! Sa nu te gandesti doar la fericirea ta.

Take care draga mea.

( PS : tu ca si prietena, trebuia sa te feresti de la inceput de fostul ei )

| DyaBaii explică (pentru h3r):

Ea sh k fostul ei sunt prieteni foarte buni...sh stiu despre relatia lor multe.

| h3r a răspuns (pentru DyaBaii):

E bun asa... atunci vorbeste cu ea, vezi exact reactia ei, parerea ei...
Apoi te poti combina linsitita.

Succes!

7 răspunsuri:
| AlexandruGabriel a răspuns:

Esti din Buc?[curiozitate...am o prietena Alee tongue ]
Comibina-l ce mai astepti smug

| DyaBaii explică (pentru AlexandruGabriel):

Nu,sunt din piatra neamt

| blahblahx100 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si intreb-o daca o va deranja iar raspunsul sa fie cat mai sincer. Daca intr-adevar nu mai simte nimic pentru el eu zic sa incepeti o relatie.

| Ana2618 a răspuns:

Daca ai discutat cu ea si ti-a zis "combinate"...happy atunci ce m-ai asteptitongue? Nu rata ocazia! Si sa-ti mai spun ceva din proprie experienta,"prietena cea mai buna" nu existahappy te pup si ai grija:*

| DyaBaii explică (pentru Ana2618):

Ea imi e cea mai buna prietena..sh stiu ca exista..suntem prietene de 11 ani..sh tin la ea mai mult k la o sora.