| veverita88 a întrebat:

imi place de o fata dar nu am vorbit cu ea aproape deloc decat la simulare la mate cand m-a intrebat o grila...

adica ea nu-i cu mine in clasa, nu cred ca as avea vreo sansa adica sa aleaga intre pietenii ei pe care ii stie de 8 ani sau pe mine... Pana la urma nu am multe calitati pe care nici nu le pot arata adica cant la pian.

Daca credeti ca am vreo sansa, puteti sa imi scrieti daca sa ii cer cererea de prietenie pe fb sau sa astept pana la examen sau sa o las balta?

Faza e ca sunt foarte timid si e prima data cand simt asta fata de cineva... ma simt din ce in ce mai trist si fara viata

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai putea sa-ti exprimi dragostea fata de ea, printr-o partitura si sa o inviti sa o asculte. Curaj, nu ai ce pierde, ai numai de castigat.

| SkyPilot a răspuns:

Daca as fi fata nici cu fundul nu m-as uita la un pisacios care se ascunde dupa un monitor. Te duci la ea cu o floare, ii spui ca esti impresionat de personalitatea ei (dar sa stii sa spui ceva despre ea) si ti-ai dori sa iti ofere posibilitatea de a va cunoaste mai bine. Nu spune "frumoasa", pari superficial. Nu ai nimic de pierdut. In cel mai rau caz iti spune ca nu e interesata de o relatie. Iar tu stii cum stai, suferi un pic, dupa care te reorientezi. Nu e ultima fata.

| DevilZoneX3 a răspuns:

Coaie, uita de tot ce iti spun ceilalti si asculta bine, daca chiar iti place de ea. Nu ii ceri cerere pe fb, sau sa astepti, te duci la ea direct si ii spui:

Buna, esti foarte draguta, frumoasa si as fi recunoscător daca mi-ai da o sansa sa te cunosc
Daca zice ca nu, actionezi ca si cum nu iti pasa si ii zici: Oricum era o provocare sau cv de genu.

| Crisbv a răspuns:

Eu zic sa vezi daca ai vreun prieten comun care sa va faca cunostiinta. Daca nu ii poti trimite cerere de prietenie pe facebook. Incearca sa aflii cat mai multe informatii despre ea de la prietenii apropriati pentru a putea avea despre ce discuta. Poate mai incolo va puteti intalni pentru a invata impreuna la scoala sau in alt loc. Ai incredere in tine si nu neglija scoala pentru ea! Mult succes!