| OchiiCaprui a întrebat:

Ma gandesc ca vine ziua indragostitilor si mam gandit sa-i dau fetei de care imi place o floare sau un trandafir cv de genu.
Faza e ca sunt putin timid si vorbesc foarte putin cu acea fata si nu stiu cum sa-i fac sa-i dau acel trandafir deoarece sunt foarte rusinos sad
Ceva sfaturi?!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte frumos...happy
Cumpara trandafirul si o mica felicitare,cum sunt cele atasate la plasutele de cadouri.
Scrie acolo ceva dragut "De ziua indragostitilor,pentru tine!" sau "Stiu ca nu se face primavara cu o floare,dar tu esti primavara mea vesnica!",sau "Inceputul il face trandafirul asta si tare as vrea sa faci tu continuarea..." sau o minunatie din asta dragalasa.
Si il atasezi trandafirului tau.
Pe urma,cu trandafirul in mana,te duci la ea si i-l dai,chiar nu trebuie sa-i spui decat "pentru tine...", sunt doua vorbe, n-o sa mori!
happy
Si lasa floarea si biletelul sa vorbeasca in locul tau!
Succes, indragostitule!

| Awesom a răspuns:

Daca acea domnisoara nu te place, degeaba ii dai trandafiri si felicitari.O sa spuna : "Vai ce dragut" si te alegi cu un pupic pe obraz si atat, cand tu poate-ti doreai mai mult de la ea, dar fiind timid, n-ai putut s-o chemi in oras la un suc sa va cunoasteti mai bine. Experienta personala.

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai poti sa ii spui ca te-ai gandit mult la ea si la ziua asta si ca te bucuri foarte mult sa o vezi si gata.i-l dai

| neutrino a răspuns:

Pentru a-i darui o floare unei fete dragi, nu trebuie sa fii tare vorbaret.

| ywar a răspuns:

Omule si toti cei care cititi raspunsuri... de ce nu intelegeti voi ca ziua indragostitilor e ceva fals, comercial, de fatada si pentru cei care cam uita de persoanele dragi. Daca-i speciala daruieste-i o floare si fa-o din suflet dar in fiecare clipa a existentei tale sa o divinizezi. Acum nu intelegi, peste ani poate da, cine stie?

| MiruD a răspuns:

"Cu ocazia zilei indragostitilor, vreau sa iti dau un trandafir, frumos si delicat ca tine, si sa iti spun ca te am in suflet si-n gand si nu mi te pot scoate de acolo"
Am vreo sansa sa ajung si eu la inima ta?
Si nu vreau un raspuns acum. Nu vreau sa te presez, sa zici ca sunt disperat.
Eu ti-am daruit o floare, si te rog frumos sa o accepti, pentru ca astazi e ziua mea. Sunt indragostit de tine. Si imi doresc ca si tu sa ai aceleasi sentimente fata de mine si sa sarbatorim impreuna." big grin

| Rührselig a răspuns:

Poţi să-i laşi floarea cu un bileţel în bancă. Dar cel mai simplu e să întinzi mâna şi să-i oferi floarea, nu trebuie să zici mai nimic. happy