| anonim_4396 a întrebat:

Revin din nou cu o noua intrebare, dar cu o veche problema. Dupa cum am mai spus imi place de o fata (ea e in 97 decembrie, iar eu sunt in 99 ianuarie; deci nu e chiar o diferenta uriasa). Eu cu acesta fata nu am vorbit niciodata. Acum nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea (pe facebook). Pe strada e si mai greu sa intrii in vorba cu ea ma rog din alte motive. Sub ce pretext as putea vorbi cu ea? SI pe urma ce sa ii zic in continuare. Nu vreau sa ii spun direct ca imi place de ea ca pe urma zice cas nebun. Mai intai sa ne imprietenim sa ne mai apropiem si pe urma. Ce sa ii zic? Vi se pare chiar mare diferenta de varsta?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Crede-ma ca la aceasta varsta, diferenta dintre voi este mare, in favoarea ei. In conditiile descrise de tine nu cred ca ai vreo sansa. Incearca cu o fata de varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Este diferenta prea mare de varsta, ia o fata mai mare.
Te pup!

| stark47 a răspuns:

Diferenta de varsta nu e mare.deci ati putea avea hobby-uri asemanatoare, ceea ce e ok. daca vrei sa vorbesti cu ea nu ai nevoie de un anume subiect.ai zis ca vorbesti cu ea pe facebook, incepe acolo o discutie.da-i un link si cerei parerea. apoi lasa subiectu in aer ca sa-l poti continua fata in fata.

| Yhugato a răspuns:

Nu conteaza varsta, iubita mea este mai mare ca mine cu 6 luni, dar la tine cred ca este cam mult, dar nu strica sa incerci, bafta!

| cllaudDia a răspuns:

Ai putea sa incepi o conversatie dintr-un motiv banal, sa te prefaci ca te intereseaza sa iti cumperi ceva ce sti ca are ea, sau diferite motive.
Nu e o diferenta mare de varsta, si oricum daca e iubire nu conteaza varsta.

| secret093 a răspuns:

Eu ca fata nu m-as uita la unul cu 2 ani mai mic ca mine. Adica ea are 16 ani, ce sa faca cu unu' de 14?!

| sayWhaaat a răspuns (pentru secret093):

La varsta voastra e prea mare diferenta de varsta. Fetele se cam uita de obicei la baieti mai mari ca ele, in nici un caz cu 2 ani mai mici.
Poti incerca sa vorbesti cu ea pe facebook, insa doar daca poti trece repede peste refuzuri, pentru ca nu cred ca ai multe sanse.
Iti recomand sa-ti gasesti o pustoaica de varsta ta happy.
Bafta!

| MadalynaOk a răspuns:

97, 99...matematica m*tii! Unde se opreste luna la tine? La 100 sau la 2000? Ba tu faci misto? Nu vezi ca oamenii au aici probleme "serioase"?batting eyelashes

| sebby27 a răspuns (pentru MadalynaOk):

'97 si '99 sunt anii, nu zilele.
straight face straight face straight face straight face straight face

| MadalynaOk a răspuns (pentru sebby27):

Aha pai apostrofele le-a lasat acasa. Mersi mai captain Obvious!