| anonim_4396 a întrebat:

Un pic de ajutor daca se poate : dupa ce am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu protejate mereu, menstruatia a fost in 2 si 23 ianuarie dar acum in februarie nu a aparut deloc ...de 34 de zile nu a venit ceea ce nu mi s-a intamplat niciodata pentru ca imi venea maxim pana in 29 de zile.Ma dor sanii rau de 7 zile deja si capul la fel nu am alte simptome.Am facut ieri un test de sarcina fildas tip stilou dar dupa amiaza pentru ca scria pe el ca se poate face in orice moment al zilei.A iesit negativ, il pot lua in considerare? ma tem sa nu il fi facut prea repede...pentru ca ma tot gandesc : Am cum sa raman insarcinata daca m-am protejat si nu s-a intamplat nimic dubios (exceptand o singura data cand mi-a curs ceva pe picior din vagin cand iubitul meu a iesit inainte sa ejaculeze )?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar rezultatul unui test de sarcina prin analiza sangvina ar putea fi considerata ca fiind probabil una corecta. Insa din moment ce simptomele premenstruale sunt prezente si se manifesta de cateva zile acest lucru reprezinta aproape o certitudine ca menstruatia se va porni in urmatoarele zile. Lungimea unui ciclu neregulat este imposibil de prevazut. Trebuie sa ai incredere ca nu esti insarcinata deoarece acest lucru este teoretic imposibil. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca v-ati protejat mereu, sansele de a fi ramas gravida sunt minime.

| Chrlls a răspuns:

Mergi la ginecolog