| anonim_4396 a întrebat:

Voi trece direct la subiect am un prieten de 1 an si 3 luni relatia noastra in primele 5 luni a decurs ok fara nici o problema dupa acea el a plecat in Germania sa lucreze desigur l-am astp am tinut legatura.Dar de atunci a inceput sa imi vb urat sa ma jigneasca sa ma acuze ca il insel ne certam tot mai des.Pana in ziua de azi lucreaza in strainatate ne intalnim 1 luna dupa care 2 luni ii plecat si tot asa.De atunci imi interzice prietenii imi interzice sa ies afr vb foarte urat cu mine i violent ii din ce in ce mai rau am incercat sa ma despart de el din cauza comportamentului dar ma implora sa il iert si desigur defiecare data il iert pentru ca il iubesc si tin la el.Chiar nu il inteleg ce vrea am incercat sa comunic cu el despre comportamentul lui dar ma ignora.Ii foarte gelos am renuntat la tot pentru el doar ca sa nu mai aiba motive sa ne certam.Sa ne despartim nu vrea a ajuns sa ma ameninte ca daca ma despart si ma vede cu altu (...)! M-ar interesa parerile altora despre situatia mea si daca mai sunt sperante ca ar putea fi o relatie frumoasa ca la inceput!big grin(sau poate ma sfatuiti cum as putea sa o imbunatateschappy.hm... uneori si eu imi pierd sperantele!sad ).

Răspuns Câştigător
| OodanteoO a răspuns:

Ce animale frate,cateodata imi este rusine ca aceste specimene fac parte din categoria barbatilor dar in fine,imi cer scuze pentru vb aceasta, sa trecem la tine, bun... deci in primul rand nu este vb despre el si ce vrea el, este vb despre tine si cat de tare il iubesti.Te rog raspundem il iubesti asa de tare in cat ai incasa ori ce vorba iti spune.Te-ai vedea alaturi de el cu o casnicie fericita, si linistita alaturi de acest om? Trebuie sa decizi daca nu mai vrei sa fi cu el, nu se intampla nimic, viata merge mai departe, si in legatura cu amenintarile...Stai chill daca te supara te duci frumos la politie depui o plangere si iti ofera maxima siguranta nu iti face griji!happyTOTUL VA FI BINEhappy big grin

| Andreeadeea24 a răspuns (pentru OodanteoO):

Desigur il iubesc ..am trecut cu vederea peste ff multe jigniri in fiecare zi ma jigneste ma fc proasta!(intr-un fel is si eu proasta nu ca astept atata dupa el). Doar ca de fiecare data imi aduc aminte de clipele frumoase petrecute cu el.

| OodanteoO a răspuns (pentru Andreeadeea24):

Inca nu mi-ai raspuns la intrebare complet iti vezi viata alaturi de el daca il iubesti asa de tare?

| Andreeadeea24 a răspuns (pentru OodanteoO):

Chiar nici eu nu stiu..sunt asa de nehotarata..mai demult da miai vazut viitorul alaturi de el! acum mai putin

| OodanteoO a răspuns (pentru Andreeadeea24):

Bun atunci cantareste lucrurile cred eu ca esti destul de mare si de matura cantareste amintirile bune, dragostea ta fata de el cu toate faptele lui rele injuraturile si amenintarile si la sfarsit mai baga si aceasta intrebare. Sper ca te-am ajutat cum am pututhappy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te lasa influentata de amenintarile lui, exista lege si pentru el, sincer nu cred ca mai merita sa fi cu el, un gentleman nu se comporta cum face el

| Andreeadeea24 a răspuns (pentru mona):

Da stiu de multe ori ii spun ca daca mar respecta macar un pic nu ar vorbi asa urat cu mine.

| neutrino a răspuns:

Nu inteleg, de ce iti trebuie un stapan? Tineretea este frumoasa numai atunci cand traiesti si iubesti libera!

| MrAnderson a răspuns:

Daca te vede cu altul, ce? E vreun pui de Van Damme, baiatul tau? Si Van Damme si-a luat-o-n gura in mall la Bucuresti. laughing
Mai fata, sa continui o relatie de frica, e teroare curata. Lasa amenintarile, ca de zis toata lumea zice cate ceva.
Sa iti interzica sa ai prieteni si viata sociala? Pai ce, e iubire sau parnaie?
Uite, eu am amici prin strainatate, si stiu cum sta treaba cand lasi o fata in tara sa te astepte, si tu esti liber sa faci ce vrei. Eu sunt destul de sigur ca e face ceva nasoale pe acolo, si teama ca s-ar putea sa faci si tu la fel aici il face asa de posesiv.

| Andreeadeea24 a răspuns (pentru MrAnderson):

Pai si eu m-am gandit de multe ori la acest lucru ca chiar poate sa face ce vrea acolo..si mai ales ca ii si cu fratele sau, umbla peste tot! Dar imi zice ca ma iubeste.Chiar nu pot sa inteleg ce vrea de la relatia aceasta.Si eu il iubesc dar nu il jignesc si nu ii vorbesc urat.