| Sunshine18 a întrebat:

Hey TPU!
vreau si eu cateva sfaturi.
Imi place de un tip de la mine din liceu (a a9a ca si mine) si il vad in fiecare dimineata la mine in statie(practic luam acelasi autobuz la aceeasi ora). Si dimineata nu e singur ca sa zic ca pot foarte frumos sa ma duc la el si sa vorbim.
N-am nici o idee ce sa fac sa intru in vorba cu el.straight face

4 răspunsuri:
| stoubiz a răspuns:

Poti folosi chestii de genul : Nu ai un foc?, sau te pui langa el in autobuz, etc. Trebuie sa vezi cand ai ocazia de a vorbi doar cu el si sa profiti de ea.

| BabyGirl06 a răspuns:

Doamnee laughing suntem surori la chestia asta. Exact asa mi s-a intamplat si mie love struck Daca vrei sa intri in vorba cu el, stai mai mult in preajma lui, incearca sa aflii ce ii place, sa gasesti hobbyuri care le aveti amandoi si puteti vorbi despre acestea... sa stai mai mult pe langa el in autobuz, daca gasesti loc, poti sa te asezi langa el. Sau, poate, daca te place, poate intra chiar el in vorba cu tine love struck

| BabyGirl06 a răspuns:

Apropo, imi zici si mie, te rog, de unde esti?batting eyelashes