| EricaMia a întrebat:

Vreau un sfat happy

Deja de un an imi place de un baiat, ba chiar cred ca m-am indragaostit! E mai mare decat mine cu 4 ani, suntem prieteni buni [bine, ne-am sarutatodata mai pasional, insa doar pentru ca eram muci]. Acum o luna, a fost ziua lui de nastere. M-a chemat si pe mine, clar laughing Eu n-am baut, pentru ca luam pastile, iar el era..mort beat! happy M-a rugat sa raman sa-l ajut cu curatenia, pentru ca am exagerat, adica dupa petrecere era mai ceva decat la o gunoiste! L-am ajutat, am ras putin.iar cand i-am zis ca vreau sa merg acasa pentru ca e tarziu, nu ma lasa! A incuiat usa, si se tot apropia de mine.a inceput sa ma sarute, am incercat sa-l imping, sa fug, dar nimic. dupa saruturi, va imaginati ce a fost! sad Acum el ma suna, imi trimite mesaje gen : Noapte Buna Ingeras, Bafta la scoala Iubita! straight face Incerc sa-l evit, dar el nu ma lasa in pace, iar sa-l denunt nu pot, pentru ca, recunosc, la inceput ma mai impotriveam, iar la urma, pur si simplu 'stateam' si faceam ce-mi zice el! sad Ce sfat imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| Luly1802 a răspuns:

In aceasta situatie nu trebuie decat sa apelezi la "sfaturile inimii". Se spune ca cel mai bun remediu este sa iti asculti "sufletul" si sa faci ce-ti spune el. Dar e doar o metafora [ happy ] Eu iti propun sa te sfatuiesti cu prietenele si sa vorbesti cu el, daca e hotarat pentru o relatie sau doar vrea sa-si bata joc de tine. Trebuie si el sa inteleaga ca realitatea nu este "bautura". Sa nu crezi ca il jignesc sau ceva, dar e adevarul. Sper ca te-am ajutatwinking BAFTAA :*

11 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Pana la urma, vad ca nici tu nu esti prea hotarata. Adica la inceput ai spus ca esti indragostita de el, iar la sfarsit ca il eviti. Stai o perioada si te gandeste la situatie, care ar fi partea buna si partea rea iar dupa aceea ia o hotarare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am adormit pe la finalul ''povestii''. Ce-am inteles eu din ea, este ca tu te-ai ''indragaostit'' de el. V-ati tras-o, si acum il acuzi de viol. Nu am niciun sfat pentru tine. Pentru ca oricum, tot cum vrei tu vei proceda. Te iubeste, il iubesti, Happy End.

| Волк a răspuns:

Dupa parerea mea, aici este ceva reciproc...ma refer la aceea ca tu nu ai fost contra a te culca cu el, fiindca nu ai cum sa fii contra sa faci dragoste cu o persoana de care esti indragostita, Problema este ca tu te simti prost, ma refer ca simti ca ai fost folosita fara a vrea.
Si cred ca el tot asta doreste, ma refer ca el deja crede ca poate sa te foloseasca cind vrea si cum vrea, din pacate istorioara este trista, asa ca iti ramine doar sa alegi in ce parte sa mergi, dar incearca sa analizezi situatia. Intreabate : Iti pare rau pentru ce ai facut sau nu?

Si incearca sa intelegi ca el a fost beat, asa ca poate nici nu tine minte ce a facut si pur si simplu a fost doar instinct si dorea un plus la ziua sa denastere, poti considera ca iai facut un cadou happy

Dar cel mai bine este sa te intilnesti cu el si sa ii explici ca nu e normal asa cum a facut el, si daca nu o sa ii para rau pentru ce a facut, mai bine nu are sens sa te intilnesti pentru ca o sa fii o simpla jucarie pentru el, dar daca vezii ca ii pare rau si isi cere scuze, dar asta asa si o sa fie, sa nu crezi deodata in asta.

Orice baiat care ar face asta si sa continuie relatia cu aceea fata o sa se simta un zeu big grin

Oricum fii atenta, Succeswinking

| LoredanaaAndreeaa a răspuns:

Dc il eviti straight face? Incearca o relatie cu el.winking

| EricaMia explică (pentru LoredanaaAndreeaa):

Gandeste-te, nu as fi vrut ca 'prima noastra noapte' sa fie asa! sad

| meliinaassm a răspuns:

OMG! Cum sa faci asa ceva? Prietenul meu e cu 9 ani mai mare dar niciodata na incercat sa exagereze cu mine. Sfatul meu este urmatorulbig grinaca iti tot trimite acele mesaje, tu raspunde-i si asa te poti juca cu el sa profiti si sa iti bati joc de el.(Asta daca nu il mai placi)

| EricaMia explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, cred ca voi incerca sa vorbesc cu el! Sper sa iasa totul bine!

| allexandra93 a răspuns:

Buna. Cam neplacut ce a facut el. Se spune ca razbunarea e arma prostului... dar in cazul tau nu exista replica asta. Cum ai spus si tu, nu poti sa-l denunti pentru ca na ma gandesc ca nu sunt martori care sa confirme ca tu ai dreptate si o sa se declanseze mai multe discutii si barfe! cel mai bine e sa-l eviti si sa incerci sa-ti cauti ceva ocupatii ca sa-ti tii mintea ocupata, sa nu te mai gandesti la el! Iesi cu prietenele! Asta-i parerea mea. Sper sa-ti fie de folos :*

| iul1and a răspuns:

Dc incerci sa~l eviti daca esti indragostita de el?

| EricaMia explică (pentru iul1and):

Intr-un fel el ma violat! Intelegi?

| iul1and a răspuns:

Viol este atunci cand se intampla impotriva vointei tale.De ce nu incerci o relatie cu el daca tot iti si place? da a exagerat la bautura ddar poate treaz este ltfel.