| anonim_4396 a întrebat:

Hey, voua nu vi s-ar parea ciudat sa aveti o prietena/iubita care nu stie sa citeasca sau sa calculeze dar sa fie frumoasa, ce ati face daca ati avea o prietena/iubita de genul asta?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca si ea are un handicap, de aceea nu stie inca sa citeasca sau sa calculeze.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, mi s-ar părea ciudat, dar nu prea tare. I-aș citi eu, ca să compenseze.

| haileewatson a răspuns:

Un om care nu stie sa citeasca sau sa calculeze (adica cele mai de baza abilitati pe care un om le invata in primii ani de viata) nu are niciun scop in viata, nu poate fi functional in societate, nu poate face nimic.
Este penibil sa nu poti face lucrurile astea (cu exceptie in care suferi de un handicap mental care te impiedica sa faci asta). Daca esti sanatos, nu ar trebui sa existe niciun motiv pentru care sa nu stii sa citesti si sa calculezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine frumusețea fizică a sexului opus nu mă impresionează atât de mult pe cât o face inteligența lui. Așadar, nu cred și nu aș vrea să am o relație cu un tip care nu știe noțiunile elementare de lb. română sau matematică.

| Delocimportant a răspuns (pentru anonim_4396):

A mai fost una, tot asa ca tine, cu pretentii cat China (plus ca mai era si grasa si si nepensata), care visa la barbati precum Masimo (actorul principal din "365 de zile". Hai sa zicem ca tu nu te-ai întins prea tare, si te-ai limitat doar la inteligență.
Am mai inceput conversatii si cu fete care se laudau ca sunt la facultate, si imedoat isi dadeau cu tesla-n OO, cand incepeau sa nu mai stie unde se pune cratima si virgula. Am ras de ele si de studiile lor.

Răspuns utilizator avertizat
| OmBanal33 a răspuns:

Nici nu m-as uita la ea, putea sa fie si Afrodita, pentru mine conteaza mai mult ce are in cap decat cum arata…

| Larianiel a răspuns:

Hey! Nu, nu as putea. Nici măcar pentru un one night stand nu m-aș încurca. Mi se pare foarte atrăgătoare inteligența. E mai presus de oricare trăsătură fizică. Dacă totuși m-aș lovi la cap și m-aș îndrăgosti iremediabil de așa ceva (dar chiar și așa ar fi imposibil), aș învăța-o eu. Aș învăța-o tot ce trebuie să știe și aș ajuta-o cu tot ce aș putea. Nu ar fi imposibil. Decât dacă ar avea vreo problemă de sănătate, cum ar fi CES. Atunci ar fi aproape imposibil.