| Biia_5592 a întrebat:

Heya TPU! Deci eu am un prieten de o luna, suntem din orase diferite si ne vedem DOAR in vacante.Lui nu-i prea pasa de relatia asta, nu ma suna niciodata, daca l-ar intreba cineva daca are prietena sau nu ar raspunde `nu`. Asa cum e, tine cat de cat la el.Saptamana trecuta am avut admiterea la liceu, si am cunoscut un baiat.Adica...doar i-am urat succes el a zis mersi la fel si dupa ce am iesit din admitere a venit si m-a intrebat cum a fost si etclaughing. Ieri i-am gasit din intamplare facebook si de acolo i-am luat idul.Ieri am vorbit toata ziua pe mess, m-a recunoscut si am fost chiar uimita.In fine. Cel mai mult m-a atras la el ochii lui albastri:X.si personalitatea.este asa deschis si se comporta asa de frumos...si pe langa mai e si super dragutlaughing. azi m-a sunat.are o voce asa calda. m-a intrebat daca nu as vrea sa ne vedem asa ca viitori colegi si sa mai schimbam vreo doua vorbe pentru ca ma considera draguta si foarte de treaba. dar eu cred ca m-am indragostit de el.si stie ca am prieten desi mi-a zis ca relatiile la distanta nu tin.credeti ca ma place? si stiu si eu ca nu e bine. voi ce ziceti sa accept? pana la urma vom sta in aceeasi clasa 4 ani.multumesc!happy

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Trebuie doar sa ai putina rabdare
Mai intai va trebui sa-l cunosti pentru ca nu sti niciodata daca nu vrea sa profite de tine
Asa cum ai precizat ca e deschis, dupa ce te-a vazut tea si comunicat pentru ca si in viitor sa va vedeti de mult si bine ori...
Din pacate chestia asta il vad la fiecare baiat
Eu zic sa nu te grabesti cu combinatu pentru ca mai intai trebuia sa-l cunosti f bine cea ce in cei patru ani vei avea timp suficient
Iti urez Bafta!

| Patry a răspuns:

Daca tu simti ca esti mult mai atrasa de acest tip atunci acceptal. Dar ai mare grija sa nu se supere celalalt "admirator" si retine foarte bine! Daca celalalt tip de care nu-ti mai place nu mai are o atractie spre tine iai putea spune "adio!" Deci acest baiat nou-cunoscut iti plac doar ochii. Stii ca este un proverb: nu lasa pasarea din mana pentru cea de pe gard. Doar atat ti-am putut raspunde. Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult.

| GuitarGirl123 a răspuns:

De ce sa ramai intr-o relatie care nu are niciun rost? si din cate imi dau seama dor tu esti cu el nu si el cu tine laughing asa ca mai bine sa accepti, mai ales ca sunteti din acelasi oras si pentru ca iti da mai multa atentie decat celalalt pentru care esti doar "prietena de vacanta"

| andtim a răspuns:

Se spune ca relatiile la distanta nu merg deloc! atunci ce mai astepti? las-o balta! totusi, incearca sa fi cu picioarele pe pamant si sa lasi fluturasii din stomac, pentru ca e treaba serioasa! daca tipul asta e baiat bun si are ce sa-ti ofere, n-are rost sa mai astepti!