| Sienna a întrebat:

Heyy TPU!
Ma numesc Sienna, am 16 ani si sunt din Bucuresti. am o problema....mama mea vrea sa ma duca la ginecolog; nu imi este frica ca-ci sunt virgina, dar ma intreb daca doctorul isi poate da seama ca ma masturbez...puppy dog eyes Nu stiu ce sa fac, sau oare nu mai pot fi virgina pentru ca ma masturbez? Vreau raspunsuri serioase si va rog sa nu ma judecati.

22 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Dar de ce te duce la ginecolog? stai calma nu-si da seama

| CristiB93 a răspuns:

Imi poti lasa id tau?

| Cezar a răspuns:

Tin sa o contrazic pe JessicaFrumix. Din punct de vedere anatomic nu mai esti virgina din momentul in care himenul ti-a fost rupt ( acesta se poate rupe la o prima menstruatie, la un exercitiu fizic, care solicita zona genitala etc.). Din punt de vedere fiziologic, nu esti virgina decat dupa primul contact sexual. Asa ca indiferent ca tu, te masturbezi si himenul iti este rupt, din una din cauzele de mai sus, doctotul isi poate da seama daca tu ai avut contact sexual. Dar doctorul nu are de unde isi da seama ca tu te masturbezi.

| elComandantee a răspuns (pentru Cezar):

Şi faşi breee? Nu ti-am mai văzut di mult.

| plasticsmile a răspuns:

Daca nu ti-a curs sange in timpul masturbarii cand ai facut-o prima oara esti inca virgina, daca nu s a intamplat lucrul asta stai linistita ca nu are cum sa isi dea ginecologul seama ca ai facut lucrul asta sau daca si ar da seama(prin puterea mintii ) nu ii va spune mamei tale, dar sigur nu va fi cazul.

| mimiwewem a răspuns:

Ești virgină? Felicitări!

| epurasu a răspuns:

E posibil sa nu mai fii virgina! doctorul isi da seama daca e din cauza masturbarii sau ...sex!

| Emilian65 a răspuns:

Daca te masturbezi, este posibil sa nu mai fii virgina.

| ywar a răspuns:

Draguta mea,
masturbarea nu are legatura cu virginitatea. Ah daca masturbarea ta inseamna jucarii introduse in vagin, atunci s-ar putea sa te fi autodezvirginat, ceea ce mi se pare aiurea. Da totul e posibil; asteptam detalii... cu poze... glumesc desigur. Te pupam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce toti parintii isi duc plodul la ginecolog? Parca darca nu ai mai fi virgina ti-ar lipi himenul la loc.
Cum ti-a zis? Hai cu mine la ginecolog sa vad daca mai esti virgina CA CAm ai fata de curva

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa le verifice si sa le predea lui Fat Frumos in noaptea nuntii cu cearsaf impecabil de alb si scrobit! - de o perfectiune nepamanteana [albul cearsafului, desigur]

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Desigur, ca altceva e imposibil sa fie perfect.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ma intreb si eu mereu... oare isi dau seama cat de ratati sunt considerati ei ca parinti de catre medicii aia? Pentru ca daca fac asta e clar ca intre ei si copii nu exista comunicare de niciun fel, incredere si mai putina...si mai trebuie sa si recunoasca ca fetele lor sunt cam plimbarete!

| NnDWtf a răspuns:

Stai calma, nu are de unde sa stie ca te masturbezi tu. Si da, esti virgina.

| UngUrU777 a răspuns:

Cand te-ai masturbat, ti-a curs sange si nu isi poate da seama! Daca ti-a curs sange cand te-ai masturbat, inseamna ca nu mai esti virgina!

| OlariuRox a răspuns:

Da doctorul isi poate da seama, daca te masturbezi si ai bagat ceva in vagin, atunci exista posibiliatatea sa nu mai fi virgina.E ginecolog isi va da seama categoric daca mai esti sau nu.

| intelboss a răspuns:

Tot ce vorbesti cu doctorul in cabinet este strict confidential.Este posibil sa te dizvirginezi si masturbandu-te daca ti-ai introdus obiecte in vagin sau daca ai facut un efort fizic mare sau te-ai putut si naste fara himen.(sunt cazuri) dar tu inainte de consult ii poti explica doctorului cum sta treaba si normal ca nu ii va spune mamei tale. oricum succes si stai linistita nu cred ca nu esti tu virgina

| Sienna explică (pentru intelboss):

Sper sa ramana intre mine si doctor...sad

| AlexandraPreda a răspuns:

Inca mai esti virgina.Doar prin contact sexual te dezvirginezi.

| CrissIoana a răspuns:

Buna!
Doctorul isi poate da seama daca nu esti virgina. daca n-ai avut contact sexual, doar te-ai masturbat, stai linistita!

| Sienna explică (pentru CrissIoana):

Da...dar faza era daca isi poate da seama ca m-am masturbat...

| George_Caleb_1966 a răspuns:

In mare parte doctorul este un idiot care zice ca esti mai larga si ca din p d v d biologic himenul tau este diferit de cel al unei virgine, de acolo mama ta trage concluzii sau cine trage.