| StaRmAgiC a întrebat:

Oamenii buni sunt speriata de-a dreptul. Voi ce credeti?
De o saptamana incoa tot imi apare nr.6.66 am pus eu punct dupa primul 6 fiindca sunt supersitioasa.
Deci a inceput de cand venise la munk la mine un vecin si ne-am uitat la un film cu demonii pe la 3 dimineata, bineinteles el a adormit am ramas decat eu dar am fost scarbita si am renuntat sa ma mai uit la el.
Dimineata cand sa-mi fac stocul de plecare mi-a dat rezultatul 6.66.Am luat-o ca pe o coincidenta.Seara urmatoare la fel cand sa fac stocul de dimineata aceiasi banii:-s 6.66.
Asta cu o zi inainte de craciun.Cu o ora inainte sa plec la tara am fost sa-mi iau cateva portocale si le-am pus pe cantar si mi-au dat pretul 6.66. Normal ca am scazut o portocala.
Apoi in drum spre tara ma uitam plictisita in agenda la nume.Si vad un nume care nu il mai contactasem de mult cand dau la detalii avea nr cu 3 de 6. Mii se parea o coincidenta prea mare.Era sa intre o masina in noi din sens opus dar nu ii luase decat oglinda din partea lui tata.Am ajuns cu chiu cu vai la tara.
In prima zi de craciun am dat sa joc carti cu fratimiu si varamea. Mi-a dat fratimiu sa iau 3 carti.Si eu la misto iau prima carte 6 a doua si a treia tot 6.3 de 6 una langa alta.Au ramas incremeniti ca le povestim intamplarea de zilele trecute cu 6.66.
Acum azi de dim. cand sa imi fac stocul din nou mi-a iesit stocul pe foaie 6.66. Sunt speriata.
O fii ceva rau nu? Si tot de o saptamana vad accidente minuscule.
Gen era sa dea peste o femeie tramvaiul in fata mea. Ori o femeie vroia sa tranverseze neregulamentar si era sa intre intr-un R. A. T. B, si aseara cu doua ore inainte de rev ma uit din plictiseala pe geam si in momentul cand sa ma uit era sa intre o masina direct intr-o persoana. Mi-e frica sa nu fie vreun semn ori sunt prea pacatoasa si n-am mai trecut de mult pe la o biserica. Voi ce credeti?:-s

4 răspunsuri:
| ExtraSakadat a răspuns:

Buna!
Poate fi o simpla coincidenta. Daca ti-e frica, du-te la biserica, spovedeste-te, etc.
Incearca sa faci fapte bune>.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si pe mine ma ia cu frisoane.
Mergi la biserica si spovedeste'te e cea mai buna solutie, si sfintesteti casa.
Sunt coincidente, dar coincidentele se intampla cu un scop, acum tu ai raspunsul pentru ca este viata ta.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mor de ras!

| kiki890 a răspuns:

Daca tii asa prica du-te la biserica roaga-te ia un bidon cu agheasma aprinde o lumanare si nu te mai gandi