| Esme2000 a întrebat:

Heyyy TPU!

Am o mică întrebare.
Cunosc un băiat pe care îl simpatizez. Menționez că ne cunoaștem de câteva luni bune.
Acest băiat îmi zâmbește mereu,se bagă în seamă cu mine, îmi face complimente, mă tachinează etc.
În fine si intr-o zi eram cu niște fete pe bancă într-un părculeț și era și el acolo pe banca cealalaltă și îl observam că se uita la mine și apoi s-a mutat pe colțul băncii și a văzut că vin niște femei în vârstă și s-a dat de pe banca respectivă și vine la noi și spune :Fetelor pot să stau și eu cu voi? că m-au aruncat babele alea de acolo.Eu am văzut că femeile respective nu i-a spus nimic. Eram 3 fete pe bancă și mai era un loc și una dintre fete a spus da. Și eu cu cealalaltă fată eram concentrate pe telefon.
Și vine el lângă mine pe bancă și mai era puțin loc și eu m-am dat puțin mai încolo să încapă și el a spus : Stai acolo! Totuși eu m-am dat puțin mai încolo și el a venit aproape de mine. După vedea că nu îl bag în seamă și a început să mă tachineze.De exemplu îmi spunea :Cu cine vorbești? cu iubitu? El știe că nu am prieten. Si vedea că nu îl bag în seamă și a început să îmi arunce semințe pe telefon și eu am spus :Stai cuminte! Și el spune Aiaia.
După m-am enervat pe el și am mers cu fetele respective că a ne-am întâlnit cu o altă fată și am plecat.
Ieri mi-a zis că dacă nu merg să îi iau o cola, când mă vede că am semințe vine și îmi cere, etc...
Voi ce spuneți, tipul ăsta mă place?
Menționez că îl simpatizez puțin.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te place, te place. laughing ce copilării simpatice aw îmi amintește de când eram și noi mici

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Daca te placea nu se comporta ca un mitocan cu tine.

| Andreeush a răspuns:

Dar ție îți place cum se comportă?

| Sofer a răspuns:

Garantat te place.

| Donsavas a răspuns:

Cred ca îți place fiindcă e mai tupeist și îți acorda atenție. Nu te da in vânt după orice baiat care te bagă in seama!

| anamaria82726 a răspuns:

Cred ca pur si simplu este reciproc acest sentiment de simpatizare. Poate nu a ajuns inca in stadiul de placut, dar de simpatizat, te simpatizeaza. Fiindca ar fi putut sa se tachineze cu oricare dintre prietenele tale, dar el a ales cu tine. Semnele lui par destul de clare, dar nu pare genul care sa spuna direct ceea ce simte. Macar arata-i si tu ca il placi putin. Dupa poate veti trece peste aceste tachinari si veti ajunge sa purtati o discutie normala. Daca ati fi doar voi doi si ati putea vorbi linistiti, cred ca l-ai face sa fie sincer.
Momentan incearca sa nu pierdeti legatura. Adica macar sa ramaneti prieteni/amici, sa iesiti impreuna si sa astepti sa evolueze natural lucrurile.

| Bariel a răspuns:

Mie imi pare a fatalau, daca tie iti place sa fii tratata asa, nu ai decat sa te incurci cu el.

| YesSavannah a răspuns:

Multa vrajeala! Asta e si scopul lui, il simpatizezi putin azi, putin maine si tot asa! Suntem in 2020, cine mai cucereste o fata asa?