| NickiMary14 a întrebat:

Hi! De ce toate fetele si toti baietii se masturbeaza? Nu inteleg! Adica, e bine sa o faci?! Fara glume, va rog! Funda! happy

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca asa ajungi sa-ti cunosti corpul, sa stii ce iti provoaca placere, sa stii sa te controlezi. face parte din maturizarea sexuala normala. Da, e bine sa o faci, dar nu e bine sa faci abuz.

| Narfundo a răspuns:

Toate fetele si toti baietii a? da restul unde sunt? In fine.
Amice esti gay? Ce intrebari sunt astea? Masturbarea te ucide.Este tigarea ce nu poate fi fumata.Este microbul.Ai grija.PA

| Fulbaster a răspuns:

Este o "placere " te simti bine.

| hotdesire a răspuns:

Masturbarea e normala si sanatoasa atata timp cat nu se face in exces. E un mod sa te descarci atunci cand nu ai partener langa tine. Te descarci si te relaxezi, iti oferi clipe placute.

Răspuns utilizator avertizat
| derpiiiiiiiina a răspuns:

Toate? Toti? Ce te-a facut sa crezi asta? Daca consideri ca e bine poti sa te masturbezi daca nu, nu.

| NoName000001 a răspuns:

Pentru că sunt obsedați sexual!

| Dianatips a răspuns (pentru NoName000001):

Vei fi si tu putin mai incolo, fii fara griji laughing

| NoName000001 a răspuns (pentru Dianatips):

M-ar mustra conștiința, draga mea. Nu sunt imorală.

| Dianatips a răspuns (pentru NoName000001):

Draga ta, a-ti satisface nevoile nu inseamna a fi imoral!

| NoName000001 a răspuns (pentru Dianatips):

Chiar nu-i o nevoie să te masturbezi! De asta ne-a creat Dumnezeu diferiți (bărbat și femeie), ca să ne satisfacem o nevoie. Nu zic acum că trebuie să mergi la prostituate ca să-ți satisfaci o nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName000001 a răspuns (pentru Razvanta):

Nu e neapărat să FII obsedat, vorba vine...

| Vlad327 a răspuns:

Pentru ca e o placere