| girl001 a întrebat:

Hi people! Ajutati-ma va rog! Simt ca mi se prabuseste pamintul de sub picioare. Dupa jumate de an impreuna, m-a lasat. S-a dus la alta.Cind era cu mine nu vroia sa faca nimic ce ar da la iveala relatia noastra:parintii sa nu stie, pe net sa nu-ne vada nimeni impreuna.Cauza am inteles-o de abia acum, simplu avea pe alta.Acum afiseaza totul pe net, parintii stiu de ei.Cu ea are 3 luni decind sunt impreuna.Ma rog, poate e mai cu frumoasa aceea, cine stie, fapt ca el a inteles foarte bine ca eu l-am iubit din toata inima, dar pentru el cred ca a fost putin.Ieri mi-a telefonat. Mi-a zis ca ma vazuse in oras.Ma mai intrebat ce fac? si unde ma grabeam, daca la distractii sau nu.Eu i-am raspuns ca da, si el mi-a urat succese.Trei luni n-am discutat, nici un semn de viata de la el, si acum nati-o buna! Ce sa fie oare cu el? pe net ei inca au ramas in pereche in vazul tuturor.Nustiu ce sa mai cred.Imi este dor de el! Dar simt ca e degeaba totul! Voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| dutsa24 a răspuns:

Greu...
te inteleg foarte bine,nu cred ca ea este mai buna decat tine...tu i-ai arata prea mult ca il iubesti si el a profitat de tine, cu toate ca mai tarziu va regreta ceea ce a facut dar va fi tarziu.
incearca sa-l uiti nu-i atrage atentia, arata-i cand te intalnesti cu el ca te simti foarte bine fara el chiar daca in sufletul tau iti este greu asta intr-un fel il va atrage la tine
E probabil cineva mai potrivit pentru tine care iti va oferi destule, de ce te opresti acum la el? -.-" Gandeste rational... A trecut prea mult timp si nu s-a intamplat nimic. Nu e alesul, de ce tii atat sa suferi in tacere pentru. cineva care nu merita? Pierzi timp pretios!

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Simplu, nu te merita.CUm poti spune ca te-a iubit dar te-a insalat.Cum poti sa spui ca i-a pasat putin, nu i-a pasat deloc! Deoarece avea o relatie cu alta fata! Daca aprecia iubirea ta o lasa pana sa nu fie prea tarziu! Si iata ca te-a lasat pe tine, asta inseamna ca tinea la tine? Din contra! Este doar un baiat ca majoritatea celorlalti, stii inauntrul sufletului tau ca nu trebuie sa suferi pentru asa ceva, pentru un astfel de baiat! Meriti unul care sa te iubeasca si sa-ti ofere toata iubirea pe care ti-o poate dea! Sa te respecte, sa-i pese pur si simplu de ce simti! Poate aveai si tu o banuiala de la inceput, greseala a fost si a ta pentru ca ai avut prea mare incredere in el incat nu ai facut ce trebuia sa faci, cercetari! Sa il testezi daca iti ascunde sau nu ceva! Cu siguranta trebuie sa faci asta.un simplu test de rutina.Nu te-ai intrebat vreodata De ce nu vrea sa-mi faca cunostiinta cu parintii lui daca tot avem jumatate de an? De ce nu vrea sa stie nimeni de relatia noastra? Este clar.ai avut ochii orbiti de dragostea ta fata de el.nici nu stiu cum puteau sa auzi si sa accepti un Te iubesc din partea lui.Ok... ai o scuza pentru ca tu una il iubeai, insa nu te mai lasa captiva in dragostea ta, incearca sa nu mai ai incredere de la inceput, si sa ai incredere doar daca iti demonstreaza ca poti avea in el! Bafta si ai grija in continuare, nu meriti sa suferi!

| Loredana96 a răspuns:

Saraca de tine! Am suferit si eu ca tine(mi-a trecut deja) dar a trecut foarte greu intr-un an l-am uitat complet.Am incercat sa comunic si cu alti baieti, ca sa il uit pe el pentru ca stiam ca nu merita.Aceiasi situatie e si la tine.Nu merita si stii asta, incearca...fa efort sa il uiti.Ca degeaba te tot gindesti la el pentru ca lui ii este indiferent de tine.(scuze dar asta e adevarul)Fii tare, nu se merita pentru nimic in lume sa suferi pentru un baiat pentru ca sint multi foarte multi si mai buni ca el.Tu inca nu i-ai cunoscut.O sa cunosti un alt baiat si o sa fii mult mai indragostita de acel baiat de cit de acesta pe care il iubesti in prezent.Fii tare! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa uiti de toate lucrurile legate de el si sa il lasi pe calea lui! Sau vrei sa se imparta intre tine si actuala? Fa si tu cum a facut el sa vada si el sentimentul ''acela'' pe care l'ai trait si tu! Oricum din ce reiese as crede ca mai tine la tine.asa ca dai o lectie!