| Loola_4761 a întrebat:

Hi TPU! Apelez inca odata la voi deoarece stiu ca mereu sunt oameni cu bun simt care pot raspunde sincer la intrebari si dileme si le multumesc din suflet celor ce o sa imi dea un raspuns folositor. Dupa cum v-am spus am venit la voi cu o problema.Sunt in clasa a 6a si am 13 ani. Baiatul iubit este in a 8a si are 14 ani. Bun! Asta vara venea cu gasca de baieti pe la mine ( respectiv pe la noi daca luam in calcul si ceilalti prieteni ai mei) si mai statea cu noi chipurile pentru un baiat care tinea la el ca la un frate mai mic. Bun! Eu m-am imprietenit mai intai cu prietenul lui. un tip de treaba apoi cu el. Vara mai venea si mai facea mici accidente adica odata mi-a dat cu mingea de cauciuc in cap ( de aia mica si mi-a dat usor ) cica se impiedicase si de aia, bine posibil sa fie adevarat sa se fi impiedicat si din greseala nu exclud ideea asta.Altadata ma calca usor pe tenisi si se uita la mine si cica " scuze" aici chiar nu intelegeam ce voia sa faca se uita in ochii mei si ma calca asta ar fi chiar culmea sa fie o intamplare, dar ma rog. Ii placea sa se dea in spectacol ca sa se uite lumea dupa el Acum el fiind in scoala cu mine mai dau cu crucea peste el laughing si ne aruncam niste priviri de parca ori neam pierde unu in ochii celuilalt ori sa ne omoram. bine ca el nu are o expresie anume se uita fix la mine ca si cum ar spune " ce e si cu asta aici" sau " ce draguta e" una din doua ( sa nu mai spun ca el e genul mai orgolios care nu ar recunoaste in fata ca ii place o fata) Asta vara vorbea mereu cu mine m-a sunat odata pe la 12 noaptea si am vorbit cam juma' de ora de profii de la noi din scoala, a inchis si dupa m-a sunat iar sa imi zica noapte buna laughing Ma rog acum nu stiu de ce dar nici el nici prietenul lui nu ma mai baga in seama...si eu nu le-am facut nimic nu m-am bagat in treaba lor nimic.si nu stiu de ce. Ma rog adevarata mea intrebare este : Ma place acest baiat sau doar. asa vrea sa dea impresia? Ca eu nu mai inteleg nimic( sa nu mai spun ca are o fata cand se uita la mine se uita fix in ochii mei si nici eu nu inteleg bine ce vrea de fapt laughing ) Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Deci!happy In primul rand sa nu incerci sa intelegi baietii ca nu cred ca ai sa reusesti. Eu am o relatie ce dureaza de vreo 8 ani si nici acum nu reusesc sa-l inteleg in unele situatii.Cand vrea atentie, cand nu vrea, cand e dragastos, cand e morocanos... Si astea asa, din senin.Eu una nu ma mai chinui sa mai gasesc raspunsuri. laughing Eu zic ca te place dar la varsta voastra totul e o joaca si baietii la o varsta asa de mica habar nu au sa-ai exprime sentimentele. Oricum, parerea mea e sa mai astepti sa vezi ce se mai intampla si ce simte el de fapt pentru tine.:*

1 răspuns:
| Crimeea a răspuns:

Niciodata n-o sa intelegi baietii, insa esti asa de mica. lasa baietii si traieste-ti copilaria