| LikeeChocolate a întrebat:

cum pot sa imi dau seama daca un baiat ma place. La scoala este un baiat care imi spune mai mereu..esti frumoasa, imi plac ochii tai si dupa cateva minute se duce la alta si sta cu ea! Dar mie nu imi place de el ci de prietenul lui...si nu stiu daca el ma place..se uita la mine uneori..incearca sa vorbeasca cu mine dar eu sunt o fire mai timida si ma pierd usor! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum, nu știi când un băiat te place? Îți spune inima, dă sunetul mai tare! : ))
Cuvintele lui sunt doar un clișeu "ești frumoasă, îmi plac ochii tăi, iar după câteva minute se duce la alta..." Normal, pentru a-i spune și ei, ce ți-a spus ție. Poate fi doar un cuceritor de ochi frumoși, iar admirația lui e nelimitată. Îmbrățișează cu privirea toate fetele din jur, dacă asta îl face fericit.
Dacă ție îți place de prietenul lui, iar el îți zâmbește, poate că admirația dintre voi, e reciprocă. Și amândoi sunteți timizi. Atunci, fii tu mai "bărbată" și îndrăznește. Bineînțeles, pentru începutul unei prietenii frumoase, că doar iubirile, la vârsta asta, nu sunt stabile. : ))

| T0T a răspuns:

O fi afemeiat.

| Iasmina1202 a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa ai grija. Adica daca el te place si tu te porti frumos cu el doar pentru a ajunge la acel prieten al lui? Nu e ok...o sa sufere si el.
Si de chestia cum poti sa iti dai seama daca un baiat te place, nu stiu sa zic. Si baietii sunt destul de dificili. Si dupa parerea mea daca te face frumoasa si chestii din astea, nu inseamna ca nu mai poata sa vb si cu alte fete.
Si incca ceva: nu trebuie sa fi timida. Incearca sa gasesti o prietena si cere-i parerea despre ce crede ea despre acel baiat, daca te place sau nu. Sper sa te ajute.