| Nko_Nykolle_1995 a întrebat:

Hi TPU... Eu am o relatie cu un baiat de un an jumate... ne-am certat de foarte multe ori iar parintii mei nu ma mai lasa sa fiu cu el ce sa fac sa ii conving sa ma lase?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Arata-le ca ai crescut si ca ai si tu necesitatile tale.

| Cristiann25 a răspuns:

De ce te mananca sa le spui cand te certi cu el? Parintii nu trebuie sa stie tot.

| GuUumitza a răspuns:

Daca zici ca v-ati certat de foarte mult ori, atunci asta nu e relatie...In relatie e nevoie de mai mult decat iubire. Daca va tot certati si inca stai cu el doar ca sunteti de mult timp impreuna, e cam naspa. Daca va iubeati si intelegati, nu va certati!
Daca tu chiar vrei sa ii convingi pe parintii tai, demonstreaza-le ca el e un baiat bun si merita sa stai cu el. Si el trebuie sa demonstreze ca e baiat bun, finut, atent cu tine. Sa te aduca mereu acasa, sa se intereseze, sa vorbeasca cu mama ta sa te mai lase cu el afara si sa ii promita ca la nu stiu ce ora te aduce acasa. Stiu ca poate suna prostesc dar trebuie sa castige increderea parintilor tai.
Stiu ca am deviat de la subiect dar nu m-am putut abtine sa nu imi spun parerea laughing