| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Eu si o fata ne placeam reciproc dar nici unul dintre noi nu a fus intrebarea:"vrei sa fii cu mine?". Dupa un timp ea s-a indragostit de un tip mai macho(si se stie cum ranesc mitocanii astia), iar ea e sensibila si a inceput sa fie cu el.eu am vorbit cu ea si a spus ca il iubeste f mult si ca nu se va despart de el(dupa ce a facut niste chestii care au putut sa o raneasca)... Dupa un timp am intrebat-o daca ii mai place de mine si a spus ca nu insa daca sar desparti de el i-ar placea de mine. ce pot sa fac ca sa se intoarca la mine?(stiu ca am gresti ca nu am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine) DAU FUNDA LA CEL MAI BUN SFAT

Răspuns Câştigător
| Colla a răspuns:

Spune'i doar ca'ti pare rau ca nu ai avut destul curaj sa o intrebi sau sa faci urmatorul pas si ca daca se poate sa-ti mai acorde o sansa.

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E deja compromisa situatia, chiar daca va accepta o va face cu indoieli si vei fi pentru ea o carpa de sters pe jos. Daca s-a indragostit de tipul ala mai macho inseamna ca asta cauta, chiar daca o face sa sufere. Daca voia sa fie cu tine era cu tine! Si tipele sensibile si dragalase pot ascunde niste mici fiare in interior, mai crude decat iti imaginezi. Nu spera aiurea daca nu vrei sa suferi, daca se desparte de el si vrea sa iesiti poate o luati de la zero dar tine cont ca se va plictisi repede daca eziti prea mult si nu esti puternic si sigur pe tine. E rolul ei sa fie sensibila, nu al tau. Daca dai pe afara de slabiciune incearca sa mentii macar aparentele, fara a fi prefacut - decat sa te plangi prea mult mai bine ii captezi altcumva interesul, in mod placut.

| funditza_3597 a răspuns:

Esti intr o situatie nasoala deoare ce ea nu realizeaza cat de mult o iubesti adica cati baieti ar sta si ar astepta atata timp pe o fata( te admir mult). oricum ea are de pierdut aici. oricum ar trebui sa ii spui cea ce crezi despre prietenul ei daca este foarte suparata, etc. eu iti zic sa ii spui cat de mult tii la ea si ca te doare sa o vezi suferind.atunci vei vedea daca tine la tine Sfat:incearca sa o indepartezi de prietenul ei pentru ca si ea sufera din toata chestia asta. funda?

| XDoctor a răspuns:

SI eu sunt in aceeasi situatie ...si am rabdare.

| NoName_8963 a răspuns:

Sigur celalat baiat o so raneasca asa ca o
te caute daca nu o sa te caute incerca uh bineinteles dupa despartire sh incerca sa fi cu ea consoleaza sper ca ti-am fost de ajutor succes.:*

| maria_6773 a răspuns:

I don't no! nu stiu ce e de facut.succes