| DiannaSmile a întrebat:

Buna Tpu...este ceva foarte urgent.dau funda URGENT
Acum cateva zile, l-am intalnit pe baiatul pe care il placeam de cand aveam 4 ani, si ne placeam reciproc...nu il vazusem de mult...Cand l-am vazut parca totul s-a oprit in loc si numai puteam sa imi iau privirea de la el.Eu am 14 ani el are 16 ani.
Si el se uita la mine...si observam asta..chiar mi=-a spus cineva. uite se uita la tine! Dar nu puteam merge la el sa ii vorbesc...Ce pot face? M-am indragostit..help me please!

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Lasă că nu te-ai îndrăgostit, ce ai simțit la 4 ani este trecut.
Ai tresărit, este normal.
Și cam atât.

| DiannaSmile explică (pentru h3r):

Nu am tresarit..eu mai am sentimente pentru el..si el se uita la mine..si cred ca si el mai are.

| h3r a răspuns (pentru DiannaSmile):

Doar crezi.
Și așa nu ai cum să vorbești cu el.
Nu te complica.

| 26Geo a răspuns (pentru h3r):

Presupun ca tu esti singurica, nu mai crezi in dragoste, pentru tine totul e mort, ai fost inselata, dragostea ta a murit odata cu el sau poate nu ai cunoscut-o niciodata.Esti o persoana foarte trista, posomorata, dai doar sfaturi de rahat, stai aici sa te bagi in seama pentru ca altcineva nu o face. Daca tu nu mai crezi in iubire sau nu ai cunoscut-o, asta nu inseamna ca altii nu trebuie sa simta sau sa se bucure de ea.

| h3r a răspuns (pentru 26Geo):

Vai, unde erai Dumnezeu?
Că am fost dezamăgită sau nu, este strict problema mea, nu mă plâng ție!
Iar pe de altă parte, am o vârsta, am altă experiență probabil față de a ta, care stai să mă critici că i-am zis adevărul unei copile!
Îmi permit să vorbesc despre sentimente, dragoste, nu mă corecta tu aici!

Atâta timp cât nu jignesc...și mai ales nu te jignesc pe tine, cred că ar trebui să te abții!
Urmărește-mi răspunsurile te rog, vezi ce trebuie luat în serios aici sau nu!

O după-amiază faină!

| NoNameasdod a răspuns (pentru 26Geo):

Chiar ma gandeam la ce ai zis tu (referitor la raspunsurile ei ) si ai perfecta dreptate straight face.
Daca ea nu stie sa ``iubeasca`` sa ii lase pe altii.
Are experienta straight face ce sa zic. Nu ii place adevarul, si, ce sa zica si ea, cica : ``COPILE``. oh go on. Mai spune sa ai si o dupa-amiaza faina laughing, dupa ce a zis.
In fine..sunt de acord cu tine happy. Bv :*

| 26Geo a răspuns (pentru h3r):

Deja aberezi....stiu ca ai o varsta si experienta, dar ai invatat ceva de la ele? Tu crezi ca tot ce ti s-a intamplat tie li se vor intampla si celorlalti.Nu trebuie sa ii inveti ce sa faca, trebuie sa le spui ce sa faca, sa ii indrumi si apoi sa ii lasi sa ia decizia singuri.Nu lasa ca ceea ce ti s-a intamplat sau nu tie sa afecteze ceea ce trebuie sa faci.Ai o varsta si mi-ar place sa stii ce trebuie sa spui,sa ii indrumi pe ceilalti, sa le fii mentor, calauza, nu sa le fii calau.II inveti sa iubeasca cand ar trebui sa se desparta, ii desparti cand ar trebui sa se iubeasca.Pe la toate intrebarile de pe site te bagi aiurea, dai sfaturi care nu trebuiesc, zici ca faci ceva bun, dar nu e asa.Invata din greseli, altfel, o sa ajungi sa ne fie mila de tine.

| h3r a răspuns (pentru 26Geo):

Nu, sunt doar la locul meu, e mai bine așa!
Chiar vreau să ABEREZI tu în continuare, dă-i bice!

O ZI FAINĂ!

| h3r a răspuns (pentru NoNameasdod):

Decât să zic du-te ca boul înainte, mai bine zic să stai la locul tău!
Știi tu că nu pot să iubesc?
Uite mă cine mă corectează!

Sunt ultimele mele răspunsuri la această întrebare, uneori nu mai poți lupta cu prostia celorlalți.

| NoNameasdod a răspuns (pentru h3r):

Aşa eşti tu la locul tău?
Şi o laşi să abereze, da' văd că aberezi TU.
Te crezi tu "ŞMECHERĂ". Vezi-ţi de viaţa ta, şi numai comenta mult şi prost. Uite că nu vreau să stau la locul meu, că e o ţară libera şi am dreptul - nu eşti tu buricul pământului aşa că numai da tu atâtea ordine. Eşti înţepată şi îngânfată, vezi-ţi de viaţa ta şi nu mai vorbi ca să te afli-n treabă.
Hai că deja te-am băgat în seamă mai mult decât meriţi. Pa-pa.

| 26Geo a răspuns:

Fa rost de numarul lui de telefon, id-ul de mess, facebook si vorbeste acolo cu el daca in realitate esti asa timida. Vorbeste acolo putin cu el si vezi ce faci, poate o sa iesiti si la un suc.Bafta

| RoxanaForTPU a răspuns:

Pai sa stii ca si mie mi s-a intamplat exact la fel si stii ce am facut? Mi-am luat inima in dinti si am vorbit cu el. Mda bine daca voi doi va placeti reciproc e mai usor, asa ca numai sta pe ganduri si vorbeste cu el.