| TeREe a întrebat:

Hi tup am sa va pun o intrebare.
Am mintit-o pe mama ca ma vad cu prietenumio si ca ma duc la el in oras... si cineva m-a vazut i-am zis la prietenumio ca m-a certat mama rau si el a vb cu maicasa si maicasa a sunat-o pe mama. si mama a zis ca daca el vrea sa ma vada sa vina la mine si mi-e frica ca mama nu il accept ca el este jumate tigan si jumate roman. si na.
Eu m-am gandit sa asteptam vreo 2 saptamani si sa ne vedem la un sun eu mama el si maicasa voi ce ziceti.
Si ce ziceti... cum sa o conving ca sa il accepte?

10 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Maica-ta are dreptate.

| neutrino a răspuns:

Spune-i mamei tale adevarul si anume : ai devenit femeie si acum esti la cheremul hormonilor sexuali.

| vocea a răspuns:

Spune-i tot lui maicata si explica-i pana la urma tot il va accepta

| TeREe explică (pentru vocea):

Pai o sa ii spun duminica vitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru romana apasati tasta 1. Ce naiba vorbesti acolo?! straight face

| TeREe explică (pentru anonim_4396):

Daca u vezi o greseala de ortografie anunta-ma daca nu taci din gura...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeREe):

Orice propozitie incepe cu litera mare.
Orice idee se inchie cu un punct pentru ca nici cand vorbesti nu zici totul dintr-o singura gura de aer.
Cand faci o enumerare folosesti virgula.
Maicasa e de fapt maica-sa si prietenumio este de fapt prietenul meu cum nici frate-meu nu se scrie fratimiu.

Iar intrebarea ta e formulata in cel mai dizgratios mod de parca ai fost fugarita si a trebuit sa povestesti toul dintr-o suflare. Atat am de obiectat. happy

Ah ba nu, se scrie viitoare nu vitoare.

| Brilliantik a răspuns:

Pregatesteio intii pe maicata spune-i dinainte cine este, ce persoana e... Depinde virsta ta si ce ai de gind sa te casatoresti cu el sau pur si simplu sati petreci timpul... Daca ai mai mult de 18 ani atunci explica-i mamei tale ca tu il iubesti, e viata ta, tu iti alegi viitorul tu ai dreptul la alegere pina la urma nu ea o sa traiasca cu el, tie trebuie sa-ti placa de dinsul

| TeREe explică (pentru Brilliantik):

Pai eu am 16 ani si el 21 si deocamdata sa fim prieteni iubiti. atata... pe vitor nu stiu ce se va intampla...
Si da pot sa zic ca tin la el...

| BiancaBybyOfficial a răspuns:

Nu se numeste tup ci TPU!