| anonim_4396 a întrebat:

Homosexualitatea are "leac"?

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Da, o fata care te place, si o placi si tu, dar nu ca pe o sora, cel putin sa te atraga smug, sa iti fure privirea, sa intelegi tu, ar putea sa te fac sa doresti o femeie in adevaratul sens al cuvantului, ea ar putea sa iti ofere SENTIMENTUL asta, si sa scapi de problema asta, si nu mai fi asa "fetita" fi barbat!

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu si nici nu are nevoie, nu e o boala, e un fenomen normal care se manifesta de cand lumea.
Atat la oameni, cat si in lumea animala.
E ca si cum ai intreba daca exista vreun leac sa nu mai le placa barbatilor, femeile sau invers.
Ti se pare ca ar fi nevoie de "leac"?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, un leac "psihic".
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Exista cazuri si cazuri. Poate unii s-au nascut homosexuali, poate au devenit pe parcurs. Foarte multi devin gay dupa ce au fost molestati sexual de alti gay mai mari, altii pot deveni gay dupa ce au avut dezamagiri in relatii cu persoane de sex opus.
Este un drum pe care se circula in ambele directii.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Orice ar spune lumea aici, unii o considera o boala si chiar isi doresc sa devina normali. Exista niste "tabere" speciale unde subiectii stau o anumita perioada de timp si sunt pusi sa vizioneze pornografie cu homosexuali in timp ce le sunt administrate substante care sa provoace greata, respectiv voma. Procedeul se repeta pana se formeaza o bariera in subconstientul subiectului si incepe sa ii repugne homosexualitatea. Aici depinde si de mentalitatea fiecaruia. Cei mai multi isi accepta firea, insa sunt si exceptii.

| Ofiintă a răspuns:

Iubirea are vreun leac?
Poti sa schimbi faptul ca tie iti place de cineva si nu de altcineva?
Nu poti, homosexualitatea nu este o boala, este ceva firesc uman!

| sofisis a răspuns:

Normal ca NU. Pentru ca NU este o BOALA!

| Bøøgey a răspuns:

Eu zic ca merita o incercare injectiile cu testosteron pentru barbati si cu estrogen pentru femei.

| Zerathull a răspuns:

Da,moartea...happy

| vladut91 a răspuns:

Nu este nevoie happy e o decizie pe care oricine o poate lua

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Hmm, homosexualitate, nu este chiar o boala, care se poate " trata cu pastile " happy, tine mai mult de psihic. Daca tu iti impui sa fi intr-un anumit fel ( sa iti placa doar fetele sau baietii sau poate amandoua deodata ), atunci esti, pentru ca tu ai vrut. Sunt multe persoane care devin asa, din diferite motive, ca au avut neplaceri in viata, ca li se pare " cool ", dar sunt si persoane care se nasc cu asa ceva, din cate stiu eu.
-De ce nu incerci sa stai odata si sa te gandesti la mai multe, printre care si chestia asta, daca chiar face parte din tine, daca te defineste.
-Uita-te la 2 poze, una cu un barbatsi cea dea 2-a cu o femeie si vezi care te atrage mai tare, dar fara sa te controlezi tu si sa iti spui ca cea cu barbatul.
- Gandeste-te la viitorul tau, cum ai vrea sa fie, cu cine sa iti petreci viata, cu o femeie sau cu un barbat.
- Deeci totul tine de tine, daca tu chiar vrei asta, sa nu mai fi asa, atunci rezolva, schimba-te si sa nu spui niciodata ca " nu poti ", de faot poate ca " nu vrei " happy
Bafta, sper ca am putut sa te ajut. happy Fundaa?

| sofisis a răspuns (pentru ღTootydeCoolღ):

Nu tine deloc de psihic. Ia concentreaza-ti tu psihicul sa fii atras/a sexual si sa iubesti numai persoane de acelasi sex cu tine. Poti?
E, fix asa e cu homosexualitatea. Nu e boala psihica oameni buni! Terminati cu gandirea asta.
Omul care se naste cu preferinte sexuale homofile ...asa ramane. Asa ii e felul si nu exista nici un "tratament" pentru asta pentru ca nu e nimic de tratat. Nu este nimic in neregula cu persoana respectiva.

| ღTootydeCoolღ a răspuns (pentru sofisis):

Nu, nu este nimic anormal cu persoana aceea, doar ca sunt unele persoane care fac lucrul asta ( isi schimba conotatiile sexuale ) din diferite motive, nu ca s-ar fi nascut neaparat cu asta. Da, sunt de acord ca doua persoane de acelasi sex sa se iubeasca, nu am nimic in potriva, eu, dar intotdeauna acele persoane vor fi criticate de cei din jur, pentru ca multe persoane vad asta ca pe o porcarie, insa daca persoana ceea care crede ca " este gay, sau lezby", vrea sa se schimbe si nu ii se pare normal ca ar trebui sa fie asa, de ce sa nu incerce? Oricum nu risca nimic, si prin chestia asta il/o ajuta sa isi mai deschida mintea, sa isi dea seama de anumite lucruri, poate, poate, va reusii ceva, insa cum am mai spus-o, eu nu cred ca este ceva anormal, chiar daca muta lume este de alta parere, dar pana la urma daca iubesti cu adevarat persoana aceea, sau daca tu te simti bine asa, nu cred ca ar trebui sa asculti gura la toti. happy

| sofisis a răspuns (pentru ღTootydeCoolღ):

Societatea critica orice. Ia-ti tu un barbat (presupun ca esti fata) cu un cap mai mic decat tine. Ia sa vezi ce ha-ha -uri si cate zumzete impotriva voastra o sa auzi. Sau ia-ti un barbat cu ceva handicap. La fel...lumea va comenta.Sau si mai si...ia-ti unul cu multi bani. Ia sa vezi ce repede ajungi tu "cu**a" in gura lumii. Ca nu va va ostraciza, e alta. Nu va va condamna dar va va vorbi cu siguranta.
Si oricum vezi bine ca la nivel mondial deja homosexualitatea devine recunoscuta si acceptat. Din ce in ce mai multe tari se deschid casatoriilor persoanelor de acelasi sex, ii lasa sa adopte copii etc.
Deci incet, incet o sa se inceteze si cu critica.

| BuBuBuBuBYYY a răspuns:

Homosexualitatea nu este o boala.