| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.tpu.ro/......au-doar-o/
Am vazut intrebarea asta,si din curiozitate am intrat,ce sa vad,o fata normala mai mare iubind un baiat mai mic,nimic ciudat, pentru mine...ce sa vad mai incolo,"fetele mature" probabil de 15-16 ani, spun ca e anormal si ca e un copil si e frageda varsta si chestii de astea.dar cand "fetele mature" de 14-15 ani se cupleaza cu baieti de peste 20 de ani,automat aici totul e bine,ca dora nah,fetele sunt mereu mai mature, si nu e cum baiatul ala are 14 ani ca fata,dar fata, cauta protectie si iubire SERIOS FRATE? SERIOS? In asa hal ati decazut...nu stiu mi se pare stupid,acum astept pareri,si sa sara fetele mature pe mine, pentru ca daca fata are 16 ani e recomandat ca tipu sa aiba 25, de ce nu ( Doamne Doamne.

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

E prea penibil. SERIOS FRATE, SERIOS.
Te strofoci degeaba.
Dar ok, poate e vina mea. Poate sunt eu ciudata care inca crede ca, persoana care trebuie sa ofere "protectie" e barbatul. Vezi tu, femeia e mai firava, mai slaba...
Habar n-am, poate sunt batuta in cap, poate sunt tampita nu stiu... dar asa vad eu situatia.
Se zice oricum ca barbatii se maturizeaza mult mai greu si nu am vrea sa avem ca partener un „copil".

Oricum, relaxeaza-te! Bea un pahar cu apa, mi se pare ca ai facut o tragedie din asta.

| anonim_4396 explică (pentru madyddd):

Deci spui ca e cat se poate de normal ca fata sa aiba 14-15 ani si baiatu 25, e ok nu? Bine, am vazut acolo ceva de pedofilie, ca fata asta de 19 ar face pedofilie cu tipu de 14, dar iubitul de 25 de ani nu face pedofilie cu "iubita" de 15-16 ani...a ok, scuze, e vina mea, e foarte logic, scuze ca m-am indoit.

| ShakeRattleRoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ziceam si la alta intrebare, exista tipi care sunt mai precoce, se maturizeaza de mici, si au un sex-appeal format de la acele varste.
tipi care sunt mai barbati decat alti fatalai de 25 de ani, de exemplu.
...amatori sunteti.

| DNSK a răspuns:

Ia o gura de apa, si treci peste. bine-ai venit pe TPU

| Alcyon a răspuns:

Cred ca-n ambele situatii, oamenii sunt de acord ca diferenta de varsta e totusi cam mare (in cazul lor cel putin, ea fiind minora iar el major). Ba chiar, din punctul meu de vedere, e mai rau ca fata sa fie mult mai mica, decat invers. Pentru ca in cazul in care ramane gravida s-a cam nenorocit pe toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dublu standard se numeste situatia respectiva si ea survine atunci cand oamenii judeca diferit situatiile in functie de idei preconcepute, stereotipuri sau daca sunt afectati direct de respectiva situatie.

Totusi, nu inteleg de ce spui ca cineva ar fi "decazut in asa hal". Cand au stat lucrurile altfel?

| JohnnyWylde a răspuns:

Vreau sa sara si pe mine fetele maturebig grin