| AilynTao25 a întrebat:

I need some tips big grin
Trec printr-o perioada cam ciudata.
Dupa ce iubitul meu s-a despartit de mine fara prea multe explicatii, totul a luat-o cam razna.
M-au cam abandonat prietenii, am incercat sa imi fac noi prieteni dar se pare ca stateau in preajma mea doar din interes ( ce interes vedeau in mine nu stiu laughing )
Multi incearca sa ma i-a peste picior, sa par fraiera.
Cand incercam sa vorbesc cu baietii, ei ma vad doar ca pe o amica sau nu gasesc un baiat care sa imi placa/ sa ma placa.
Nu vreau sa sune patetic, dar incep sa imi fac griji, adica e ceva in neregula cu mine sau cu oamenii din jurul meu?
Ce as putea sa fac?
Thanks! ^_^

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E un moment perfect sa stai putin si cu tine,sa-ti dai importanta si atentie.
Stii cine esti,stii ce-ti doresti in viata,totul e perfect pentru tine,ce crezi ca-ti lipseste,ce ti-ai dori si nu ai,ce ai de gand sa faci pentru asta,etc?
Sunt intrebari la care ar trebui sa-ti raspunzi reflectand serios,cauta-ti calitatile si defectele si vezi ce poti face si din punctul asta de vedere,perfectioneaza-te ca om,inchide-te un timp intr-o lume populata doar de tine si ego-ul tau,ca sa te regasesti.
Si,cand vei iesi de acolo, sa intelegi singura ca a meritat efortul, vazand cum cei din jur se simt atrasi irezistibil, recunoscand in vechea lor prietena, o frumoasa necunoscuta!
Pentru ca poti deveni oricine doresti tu!
Succes!
happy

4 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Lasa-i draga,prietenii vin si pleaza,cu asta inveti si tu sa devii independenta,sa fi pe cont propriu,nu sa depinzi de prieteni si de iubit.
Baiatul potrivit o sa apara la momentul potrivit,deci nu iti face griji.
Cat despre prieteni, e imposibil sa nu mai ai pe cineva cu care sa te intelegi, nu? Incearca sa intrii in vorba cu colegii sau persoanele cu care nu ai mai vorbit, iesi cu ei, fii vorbareata..bafta

| neutrino a răspuns:

Nu pot fi nebuni toti oamenii din jurul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai grabi. Nu sari dintr-o relatie in alta ca sigur nu gasesti ce-ti doresti. O relatie se formeaza in timp daca vrei sa fie ceva serios.

| YummyDkRich a răspuns:

Mai spala-te