| mada002 a întrebat:

Il iubesc enorm de mult, de f. mult timp.Si ne vedem mereu, ne comportam ca si cum am fi impreuna, insa pe ascuns, deoarece nu vrem sa stie prea multa lume de noi, stie doar cea mai buna prietena a mea! Noi ne intalnim de vreo 3 ani, sta in bloc cu mine, insa el are prietena dar noi mai continuam sa ne vedem pe ascuns, eu as vrea sa o termin cu el de tot, dar il iubesc f. mult si nu pot renunta la el. Vreau cat mai multe sfaturi. daca se poate! pup

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, stiu cum e sa iubesti foarte mult pe cineva, dar de ce sa fi pe locul 2? Cand sincer poti sa fi cu un baiat care sa aiba ochi numai pentru tine, care sa te iubeasca cu adevarat, sa nu mai existe alta. El are prietena, daca te-ar iubi ar fi renuntat la ea dar nu a facut-o, cu tine se vede pe ascuns, deci? Nu ai vrea sa ai un iubit cu care sa iesi sa va vada lumea, sa te simti bine alaturi de el, in timp ce tu suferi si il iubesti, el e langa alta si pe tine te abureste, imi pare rau ca iti spun asta dar e adevarul si iti vreau binele desi nu te cunosc, sincer iti doresc din suflet sa fi fericita si sa fi cu un baiat care sa fie pe bune cu tine.Nu meriti sa fi a 5-a roata la caruta.Lui ii convine situatia dar nu se merita, crede-ma.Desi il iubesti, nu mai fi cu el.Nu merita sa pierzi timpul cu el, oricat l-ai iubi, lasa-l, ca ai sa il uiti cu timpul. Spune-i ca nu mai vrei sa continui asa si sa vezi reactia lui, daca ar renunta la acea fata ar insemna ca te iubeste dar cum nu o face, inseamna ca nu ii pasa de tine.Adevarul doare! Dar fi tare si spune-i in fata ca nu imi vrei sa continuati asa, astfel vei vedea cum reactioneaza el la aflarea vestii, fi fata desteapta si spune-i adio!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu imi place faptul ca ai ales sa fi a 2-a din viata lui, amanta, pe scurt!
Sincer, pentru asta nu te respect pentru ca nici tu nu ai respect de sine!
Si cat tine de problema ta: deja ai hotarat ca nu mai vrei sa fi cu el!

| Dizzydizz a răspuns:

Pai zii sa aleaga neaparat, nuc se mai poate continua asa, esti constienta si tu de asta.Gand cu s ar simti fata aceea daca ar afla ca sta si cu tine,
Nu fi egoista, daca nu o lasa at lasa-l tu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pai daca ai luat deja decizia de a te desperti de el, ce tip de sfaturi mai cauti? Si mai ales, pentru ce?
Pentru ca are prietena? Tu ti-ai asumat rolul de a canta in liga a2a. Daca vrei sa o termini cu el, ce te mai opreste?
Vei fi ok, asa cum ai zambit inainte de el, asa vei zambi si dupa el. Nu va fi usor, dar vei fi ok.

| anad a răspuns:

Si te multumesti sa-ti traiesti cele mai frumoase sentimente si anii cei mai frumosi pe ascuns? Ce sfaturi ai putea primi decat sa il lasi si sa gasesti un prieten doar al tau, sau sa ii ceri sa aleaga intre tine si cealalta?

| tim a răspuns:

Uneori se bat fetele pentru baiat.Nerecomandat! Da-i un ultimatum

| roxy_9087 a răspuns:

Nu mai continua.fix asa am patit si eu.eu aveam 14 ani el 18.cand avea chef ma suna "hai sa iesim" cand nu avea chef nu vorbeam saptamani intregi.eu faceam cum zicea el ca doar era "iubirea mea". mi-a promis ca o sa fim impreuna. mi-a promis multe. dar s-a ales praful de toate.regret ca am fost asa prostuta, dar.omu' din greseli invatahappy
mai bine fara el.eu zic ca te foloseste doar.si nu cred ca meriti.

| Pampam a răspuns:

Sunt de acord cu zbenguici! Adica totusi daca te iubea cu adevarat nu te tinea in umbra lui! Din cate inteleg tu esti pe locul 2 pentru el! Totusi avem si noi putina mandrie! Dupa parerea mea daca te-ar iubii ai fi pe primul loc in inima lui si nu te-ar tine ascunsa! II e rusine cu tine sau ce? Eu nu-i inteleg! Oricum multa bafta si sa treci cu bine peste tot!love struck:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi! O sa-i zic adio, vorba monicai! Multumesc inca o data!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate tine si la tine, dar nu stie ce sa faca...probabil cu prietena lui e destul de bine si nu stie daca va fi la fel cu tine. Nu cred ca isi iubeste prietena. Daca ar iubi nu ar insela. Eu doar cand plac pe cineva nu ma pot uita la altcineva...cand iubesti pe cineva tu esti pe locul doi iar persoana iubita e automat pe primul loc ai insela pe cineva mai important decat tine?

| creatza_1935 a răspuns:

Daca el te iubeste, de ce nu renunta la relatia pe care o are? Nu te lasa trecuta pe planul 2, meriti sa fi tu cea importanta, sa te simti iubita si apreciata, si sa arate asta tuturor, sa stie toata lumea de iubirea voastra! Cati ani ai tu? dar el?