| Meuniqa a întrebat:

Il iubesc foarte mult pe un baiat care nu demult s-a despartit de cea mai buna prietena a mea. Eu nul inteleg parca sar juca cu noi doua, tine la mine ca la o prietena doar, pe cind eu vreau ceva mai mult. Cum sa ma comport cu el dar sa nu stric relatiile cu cea mai buna prietena la care tin ca la o sora? Are rost sa ma lupt pentru el? Sau trebuie sa-l uit? dar nu pot, sta in inima mea.

Răspuns Câştigător
| Acru a răspuns:

Pai, la baieti le place sa fii mai directa, dar sa nu-i stresezi! Incearca sa-l intrebi ce-i place, ce mai face, cm a fost azi, etc... o sa isi dea seama ca te intereseaza de el!
Daca e cea mai buna prietena, incearca sa-i explici ceea ce simti, si cred ca o sa inteleaga!