| Kennziiie a întrebat:

Imi pierd prietenii.straight face

De la un timp, cand imi deschid telefonul si ma uit prin agenta, ma uit efectiv la ea, fara sa pot suna pe nimeni. Nu mai am pe cine sa sun, cu cine sa vorbesc. O.o Si chestia asta mii se apare extrem de ciudata avand in vedere ca sunt o persoana destul de sociabila. Imi place sa vorbesc cu oamenii...
Cred ca stiu si ce se intampla sad si chiar am nevoie de un sfat...sad

Eu sunt foarte buna la engleza (am deja 2 de 10 si vine in curand al 3-lea), si mentin ora de engleza cand doamna mai are treaba (Adica ma pune sa traduc eu, sa fac niste exercitii la tabla, sa citesc -am citit odata un text de 2 pagini (chestia asta se intampla si la romana, ma pune profesoara sa citesc texte enorme. am dictie foarte buna, si citesc tare si clar. ) - etc ) si mai corectez (DOAR CORECTEZ) unii colegi cand ies la tabla. De ex are de scris : Fetele sunt frumoase. Si el (ea) scrie. The girl are beautiful. Ii spun unde a gresit, si el (ea) corecteaza. Colegii mei spun ca eu ii critic. Si ca nu stiu ce inseamna sa gresesti. Eu intr-adevar, am unele lipsuri si unele greseli -mai ales la matematica, si la engleza se intampla sa nu stiu cum sa scriu unele cuvinte-, si ei incep "AHAHAHAHHAHAHAH tu aia mare, care le stie pe toate". Eu n-am zis niciodata ca le stiu pe toate, imi asum si accept greselile, dar nu mii se pare corect, ca ei sa rada de mine, si sa-mi spuna ca si eu fac la fel, atata timp cat eu pur si simplu ii "indrum" pe calea cea buna cand nu vede profesoara.

N-am eu cele mai minunate note, dar am invatat sa copiez fara sa fiu prinsa. Si stiu ca nu e chiar un lucru demn de mandrie, dar totusi, cand chiar nu stii, trebuie sa faci ceva, sa nu iei 1/2. Si de obicei vin colege (colegi) la mine cand avem test si ma roaga sa stea cu mine, si sa ii ajut. Si eu incerc pe cat posibil sa scriu foarte frumos (scriu destul de neglijent, m-am obisnuit sa scriu ftttt repede ) si mare si citet. Si ei la sfarsitul orei -dupa test- incep si ma cearta-injura- ca de ce nu le-am dat si lor. Nu stiu ce sa mai fac...
Asa o sa ii pierd pe toti. Ce ma pot face?sad. Fundita.-scuze categoria!-

Răspuns Câştigător
| IulianDBI a răspuns:

Oamenii vin si pleaca, nu trebuie sa te chinui sa ii tin in viata ta pe cei care nu vor sa stea, ce-l mai bine e sa iti vezi de treaba ta, toate se vor rezilva de la sine, iar in privinta corectatului incearca sa te abtii daca nu te intreaba profesoara, nu cred ca tie ti-ar conveni ca cineva sa te corecteze constant.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fac asa magarii nu iti sunt prieteni! Nu sugerez sa ii ignori pentru ca te vor exterioriza si mai tare, dar incearca sa nu "te dai asa mare" in fata lor pentru ca se vor supara si daca nu faci asta probabil se vor opri! Incearca sa te imprietenesti cu cei care te plac happy Si eu patesc asa la scoala la engleza cat si la informatica! Sunt unii dobitoci care de ex imi spun ca sunt tocilar deoarece imi place informatica si iau note bune si nu vreau sa le dau sa copie la teste! Pe retardatii astia imi vine sa-i bat!
Dar oricum succes cu retardatii tai laughing
Sugestia mea finala este sa iti alegi cativa dintre ei si sa iti formezi o bisericuta, sau sa te alaturi uneia, pentru ca altfel vei ajunge sa faci depresii si crize si nu vreau sa mai continui... Am deja o fata si un baiat care nu au suportat presiunea, baiatul plecand acum un an si fata saraca a plans azi in clasa... Mi-a fost mila de ea si daca ai fi vazut ce se intampla ti-ar fi fost mila si tie straight face

Oricum imi pare rau daca am deviat de la subiect. Asa sunt oamenii, nu ai ce le face! straight face

| kitty00 a răspuns:

Bă, plagiatorule bă, aşa mi se întamplă şi mie.

| Kennziiie explică (pentru kitty00):

1, sunt fata 2, si eu ce vrei sa-ti faci?straight face. Eu cer un sfat real, nu stau aici sa copiez pe nimeni.

| Kennziiie explică (pentru kitty00):

Sa-ti fac*

| kitty00 a răspuns (pentru Kennziiie):

1 sunt şi eu fată.2- sunt praf, colegii tai daca te lasa, ce pana mea? Iti sunt prieteni?

| Kennziiie explică (pentru kitty00):

Da! Colegii mei, sunt in acelasi timp, si prietenii mei! -Nu zic ca nu am altii, dar nu imi place sa pierd oamenii la care tin- happy

| kitty00 a răspuns (pentru Kennziiie):

Ahuahuahua,daca iti sunt prieteni de ce pana mea ii pierzi? prieteni la bine si la rau, nu? prieteni adevarati, nu?

| CityOfSatan a răspuns:

Daca prietenia inseamna pentru tine sa fi folosita, ok, dar nu mi se pare normal. Daca nu esti apreciata pentru ceea ce esti, atunci da-i naibii! Pentru note trebuie sa invete ei, ca doar nu inveti tu pentru toata clasa..Nu te da batuta! Nu ai nevoie de ei, te poti descurca singura!

| Labyrinth a răspuns:

Sfatul meu e să-ţi vezi de treaba ta, o să te împaci cu singurătatea.

| DinGri77 a răspuns:

Egoismul cu prietenia nu prea au nimic in comun. Daca vrei prieteni trebuie sa le fi si tu prietena la randul tau. Incearca sa nu mai critici pe nimeni, pentru ca nimanui nu-i face placere asta.

| Bogdannnnnnnnnnnnnnn a răspuns:

Buna, daca vrei discutam pe mess ca am mai multe sa-ti zichappy. Si-ti ascult si problemele. Lasa-mi un id pe privat daca vreihappy. bye.