| bwbhwdb a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din scoala si ea e clasa a 7-a si eu a opta si nu stiu cum sa ma apropii de ea. E intr-o clasa in care sunt mai multi prieteni de ai mei.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Are un camp de forta in jurul ei? De ce nu te poti apropia?
Singurul mod, la 12-13 ani, in care te apropii de ea, e fizic, adică sa reduci distanta dintre doua corpuri. Nu iau in calcul ca te-ai referit la altceva, ia o carte si citeste, uita-te la desene sau ceva de varsta ta.

| ywar a răspuns:

Ramai repetent un an si te apropii! A 8-a cu a 8-a! happy

| GeneviveJ a răspuns:

Pai mergi in pauze pe acolo pe la prietenii tai, asa te va observa si ea si probabil vei face o impresie buna, poate din vorba in vorba reusesti sa porti o discutie cu ea fiind pe "teritoriul" ei oarecum si stand de vorba cu colegii ei. Poarta-te natural, deschide un subiect, intreab-o si pe ea ce parere are, dar nu-i da neaparat de inteles ca tu doar de asta ai mers acolo. Si pe langa toate astea ai putea incerca si pe retelele de socializare sa te faci observat: mai un like, mai un comment. Cine stie, poate te va baga ea in seama prima.