| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata, foarte mult. Vorbesc cu ea de parca am fi impreuna dar nu suntem.Asa ca m-am decis sa o invit la o plimbare in parc, sa ne mai cunoastem.Acum stau sa ma gandesc cum ar arata o intalnire frumoasa.Ii duc un trandafir alaturi de un martisor, pentru ca va fi 1 martie dar vreau sa stiu cam in ce circumstante si dupa cat timp sa o intreb daca ar vrea sa fie cu mine.Stiu ca ma place putin, din ce zice ea...Dar cam ce ar trebui sa fac sa fie o intalnire excelenta? Multumesc anticipat

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Important e sa accepte sa iesiti impreuna,momentul potrivit il vei simti singur.
Bineinteles ca ii vei oferi un buchetel de ghiocei si un martisor,profita de clipa in care i se va incalzi inima de la gestul tau si spune-i ca impreuna cu ele,ii oferi si inima ta,s-o pastreze cat vrea ea.
Un lucru e sigur,daca vine,te place,asa ca,intalnirea va fi excelenta din toate punctele de vedere,flori,martisor, romantism, ce mai!
Nu te inhiba, fii calm, cald si sincer!
happy

| xVictor a răspuns (pentru greece12):

Ca dati seama ca. daca ii zice ca ii da si inima lui. si respectiva il refuza se roseste la fata. se agita. devine necontrolabil. pe scurt parca nu ar mai fi el. nu>? depinde ce fire e baiatul. iar daca fata nu v-a accepta el a postat aceasta intrebare mai degeaba. sfatul meu prietenesc pentru tine prietene e sa o inviti trandafirul sa fie rosu pentru ca simbolizeaza iubirea martisorul sa fie o cheie daca gasesti. si ii spui asa. poftim acest trandifir si acest martisor de 1 martie. fata: poftim? dar e doar o cheie.tu: da, este cheia inimii mele.happysucces sper sa mearga

| greece12 a răspuns (pentru xVictor):

Ideea asta era.
I-am spus ce sa faca,aici intervine si factorul personal, nu poti sa le spui si cuvant cu cuvant!
Oricum, toate sunt simple ipoteze, deocamdata fata nu a acceptat, facem si noi ca nora cu drobul de sare!

| xVictor a răspuns (pentru greece12):

laughing) mda. am uitat la primul raspuns sa-i spun. dupa ce-i zice faza cu cheia. o intrebi, vrei sa fi iubita mea? daca te refuza nu moare nimeni. si acum da. trebuie sa vina de la sine dar ce sa mai.laughingel nu-si da seama de asta

| greece12 a răspuns (pentru xVictor):

Cred ca ceva tot a inteles el, pentru ca a preferat sa anonimizeze intrebarea.
happy

| xVictor a răspuns (pentru greece12):

XD dap. eu incerc sa-i spun ca: Ba vere, primul sarut nu a venit de la sine? pff... http://www.youtube.com/watch?v=GUJmWJ3nWcg&list=RDKA5QwAhmdZ4 uitati o melodie

| greece12 a răspuns (pentru xVictor):

Eu sunt pe alt stil, mai preistoric, asa :))
http://www.youtube.com/watch?v=3a7cHPy04s8
Multumesc,oricum!
:)

| Picasso a răspuns:

Hmmm dappi martisor + o floricica e bine bine, daca vri sa iti fie mai aproape, sa fie ca si a ta, sarutoo, nu ii cere asta, doar sarutoo! sa nu faci prostia sa o intrebi, o iei in brate si ii ai un pup, apoi cadoul tongue, invitoo intr-un parc, undeva, te uci inainte, nu stiu o lasi s astepte 1 min, apoi subtil impresioneazoo! succes Inearca sa ii aduci zambetul pe buze!

| neutrino a răspuns:

Nu o intreba, fa-o sa fie cu tine. Floarea si martisorul-obligatoriu.

| Zeref a răspuns:

Ca sa faci ceva frumos trebuie sa stii cui. Daca stii cui trebuie sa stii sigur daca te place. Daca stii sigur ca te place atunci pui planu in aplicare.Doar daca stii ca te place.Dar nu asta e problema.Intreba-te ce te apropie si ce te desparte de ea.Restul e can-can.Esti barbat, stim noi cum sa fim romantici...cateodata tongue.

P.S. Doar daca stii sigur ca te place faci ce trebuie sa faci.O intalnire excelenta iese atunci cand o faci cum stii tu si din originalitate, nu ce sfaturi primesti.E o greseala mare.Tu ca barbat nu cere sfaturi pentru asa ceva.Mai incolo te va cunoaste si va sti ca nu-ti sta tie in caracter sa faci tu niste chestii si-n plus ai sa o seduci sau o sa o faci sa se indragosteasca prin ideile altora si nu ale tale.E cam penibil.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Mai bine bomboane decit un trandafir...nu la toate fetele le plac florile. Tine minte ciocolate din cele mai buuuneee ^-^ ^-^ ^-^

| veronel16 a răspuns:

Fi mai spontan, nu te mai gindi atit ca te vei speria si mai tare.Sint lucruri firesti, deci orice comportare e fireasca.Nu exista niste reguli stricte cind vrei sa te apropii de un om, daca o faci in mod educat, e totul in regula.

| xVictor a răspuns (pentru veronel16):

Cel mai bun raspund. daca era la intrebarea mea aveati funda in momentul acesta xD