| DrTrxTr115 a întrebat:

Imi place de o fata, i-am zis si eu asta, si ea zice doar "Ododo" sau ca e prea mica si nu stiu ce. ea incearca sa se fereasca de mine pentru ca eu sunt mai mare si nu vrea sa afle profesorii si parintii, asa ne intelegem super bine, vorbim zilnic la telefon, pe fb, wazzup etc. si ea ma considera ca pe un frate, o fac sa rada mereu, cum as putea sa o conving sa ma placa cu toate ca tin foarte muult la ea?

Răspuns Câştigător
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Ia-o usor, daca zici ca sunteti apropiati, arata-i jocuri, joculete care duc la cate un pupic pe obraz, si multe alte nebunii, minore, copilaresti... care sa-i arate ca o plagi, daca si te place si e timida, te va lasa sa-i faci tot felul de joculete pana cand tu o sa observi o sa-i pui intrebarea cea mare, daca nu e timida, iti va arata si ea joculete, prostioare etc si-ti vei da seama ca te place si din nou o sa ii intrebarea, daca vrea sa fi-ti impreuna sau vezi tu cum faci, dar in mare asa trebuie nu trebuie sa zici direct fiindca o sa fie panicata... urmeaza pasi daca te place happy sigur veti ajunge impreuna big grin Si chestia cu profi si parinti nu trebuie sa afle ei ca voi sa fiti impreuna, si sa stii ca am fost in aceea situatie si se pare ca la mine a mers acum fiind cu ea de ceva timp si da, 14 ani acuma depinde cat ai tu. Bafta, fa-o sa te considere mai mult decat un frate, chiar iubit pa-pa.

| DrTrxTr115 explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Ok, multumesc, ai funda.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Fi sincer si spune-i asta in fata fara sa ceri parerile altora! Fi barbat!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru aditimus):

Si daca el e barbat si ea zice de-alde Ododo, tot n-au rezolvat nimic.

| Miladincaa a răspuns:

Incearca sa ii vorbesti din inima, spune-i ce simti atunci cand esti cu ea, fa-o sa inteleaga ca ati putea sa fiti mai mult decat prieteni.Dar fi pregatit si de clasicul " nu putem fi dacat prieteni" nu poti forta lucrurile

| Ovi4678 a răspuns:

Daca se fereste de tine din cauza profesorilor si parintilor ia-o usor si propune-i sa iesiti in secret.

| pisiboss a răspuns:

Nu stiu frate mi s-a intamplat la fel tot la fel ca ea era prea mica si a vrut sa ne despartim tot la fel tineam mult la ea si inca o mai iubesc si poate si ea pe mine dar spune ca nu ma mai place crying