| GOGAIE18 a întrebat:

Salut tuturor! Imi place de o fata, careia i-am zis ce simt pentru ea, dar mi-a zis ca ea nu simte nimic pentru mine si ca vrea doar sa fim prieteni, ca eu sunt cel mai bun prieten al ei, ca o inteleg, ca o fac sa rada si ca are incredere in mine. Dar nu simte nimic pentru mine la ca un iubit, ci doar ea ma considera ca un frate, unul protector. Cand vorbim prin mesaje imi vorbeste foarte frumos, ma mai alinta laughing, imi pune multi " :* " ( pupici ). Cum as putea sa o fac sa se indragosteasca de mine, sa simta ceva mai mult pentru mine? Ce e de facut? Multumesc pentru ajutorul acordat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata va trebui sa intelegi ca nu exista chimie intre voi.
Ea te vede doar ca pe un bun prieten si atat, respecta lucrul asta, te bucuri de increderea ei, dar crede nu va putea niciodata sa te vada ca pe un posibil iubit.
Esti in "friend zone" si de acolo greu mai iesi...dar se poate.
Uite doua mici articole care te-ar putea ajuta:

http://radiocatch22.com/5-semne-ca-esti-friend-zone/

si

http://radiocatch22.com/cum-iesi-din-friend-zone/

Si-ti doresc succes!
:)

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum. Si ea este totusi om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti. Astea-s sentimentele ei pentru tine, nua i ce sa faci. Daca o sa insisti pe treaba asta s-ar putea sa o pierzi si ca prietena.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Actioneaza nu mai sta in frind zone... daca ai tupeu ori primesti un nu hotarat care chiar inseamna nu (fiindca tupeistul din tine trebuie sa isi arate tot ce are bun + mult sange in oo adica masculinitate dar si eleganta) si poate o cuceresti, dupa ceea ce faci asta daca nu ramane nu, nu mai fi prieten cu ea si laso sa vada cum e sa fie fara tine, dar in sensul ca o bagi totusi in seama si daca e da din prima, caci ea cauta un iubit nu o iubita e perfect...

| contαbαndonαt a răspuns:

Las-o, ori esti vreun obsedat si te gandesti s-o stresezi de cap pe tema asta? Nu inseamna nu.
Daca spune ca te place ca si prieten dar doar atat, inseamna ca singurul tau obstacol il reprezinta aceea ca, probabil, n-o atragi d.p.d.v. sexual, si atunci n-ai ce-i face.
Resemneaza-te, gaseste-ti pe altcineva dupa care sa salivezi, eventual cu gura inchisa, sa nu fie chiar atat de evident.

| GOGAIE18 explică (pentru contαbαndonαt):

Bai... sa stii ca nu saluivez dupa ea. Am inteles prin prima "NU-ul " dar de ce totusi in vorbeste dulce, mai ales prin mesaje? cu " printisor, printesa mea, printesa ciocolatei " si imi pune multe " :* "? Asta nu inteleg thinking

| contαbαndonαt a răspuns (pentru GOGAIE18):

"Printesa mea....printesa ciocolatei? :/ WTF?!?!?! straight face...

| GOGAIE18 explică (pentru contαbαndonαt):

Mdaa... dar la ea suna mai frumos, mai dulce, intelegi?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru GOGAIE18):

Poate ca da, poate ca nu.
Oricum, ai spus ca-ti place de ea, deci implicit si acest alint.
Cat despre voi, poate daca nu cu ea, cu altcineva.Asta e, nu poti obliga pe cineva sa simta pentru tine ceea ce nu simte, sentimentele nu pot fi impuse.
Succes...

| YummyDkRich a răspuns:

Spune-i ca cei mai buni prieteni se *** intre ei, tu asa sti

| LegumaColor a răspuns:

Friend-zone. Da-i cu flit si vezi cum o sa vina in bratele tale superbe si pline de muschi. Da funda ca-s fata.