| aanonim14 a întrebat:

Imi place de un baiat.acesta stie.de cand stie ca il plac ma evita uneori... el este cu o fata.relatia dintre ei doi nu poate fi numita relatie.si toata lumea tine cu mine.cum as putea sa il cuceresc, daca se va despartii de prietena lui?

2 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Poate tine la fata cu care este si de aia te evita. alta explicatie nu gasesc. daca te-ar placea pe tine s-ar apropia si s-ar desparti de prietena lui, nu te-ar evita

| chandnisharma a răspuns:

Degeaba tine toata lumea cu tine daca el nu simte nimic pentru tine.Probabil ca nu e genul de baiat care sa se implice intr-o relatie si tocmai de aceea te si evita sau poate pur si simplu nu te place.Nu prea ai nimic de facut decat sa astepti poate intr-o zi se va indragosti de tine... dar acum serios tu chiar vrei sa te umilesti pentru un baiat caruia nu ii pasa de tine? Eu zic sa deschizi ochii, sunt sigura ca sunt atatia baieti care ar vrea sa le dai atentie si nu te umili in fata lui demonstrandu-i cat de mult iti place de el. Incearca sa fii indiferenta, sa stii ca majoritatea baietilor le place mai degraba o fata care face pe interesanta, care pare de neatins decat o fata care recunoaste ca il plac si se ofera pe tava si se umileste. Bafta!