| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 12 ani si sunt noua aici! Onsa pun întrebarea, dar sper sa nu fiu luată la misto sau sa primesc Răspunsuri urate. Eu sunt foarte timida...
Vi s a intamplat vreodată sa fiti trădat de persoana iubita? Sa va folosească... Asta mi s a intamplat mie. Baiatul de care imi place o place pe prietena mea. (Ei sunt împreuna). Intr-o zi ne am luat in brate. Acum o saptamana mi a zis ca ma place. Am stat împreuna, chesti etc.(cat prietena mea era plecată). Eu am plecat in vacanta, si azi am vorbit cu el si am aflat ca inca o iubeste si ca pe mine nu. Mereu si a imaginat ca sunt fata aia! Mereu cand ne îmbrățișam si stăteam împreuna! M a folosit! Si a cerut scuze, si a zis ca o place mult pe fata aia, dar putin si pe mine. Eu sunt foarte suparata pe el! Ma simt oribil! Ma doare sufletul sa stiu ca am fost folosită asa! Acum sa l mai cred? El e un baiat foarte bien crescut, sincer nu e rau. Merita sa l iert? Va rog sa nu va Bateți joc de mine, si sa Spuneti sa las" indragostesca si sa ma preocupe scola la vârsta asa" sa stiti ca, chiar ma preocupa scoala si pentru nimic in lume nu o sa scad. Vi s a intamplat sa fiti Trădați asa? Eu ce sa fac in situația asta?

7 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Se mai intampla, da. Indiferenta e cea mai buna arma, foloseste-o!winking

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu e ok ca la 12 ani sa te preocupe lucrurile astea. Daca stateai cumintica, cum trebuie sa stea fetele de varsta ta, nu ajungeai sa cunosti aceste sentimente urate atat de devreme. Si acum pentru ca le-ai cunoscut, considare-le ca pe o palma de la viata si trezeste-te la realitate. Nu e vorba doar de scoala, e vorba ca la varsta asta nu o sa gaseasca nimeni in veci iubirea vietii. Nu inteleg pentru ce te grabesti sa ai prieten de la varsta asta!? Chiar nu ai altceva mai bun si mai frumos de facut la varsta asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

12 ani si vorbesti de tradare, iubire, persoana iubita samd... fetito vezi ti de cartile de colorat ca si asa generatia voastra a luat-o pe un drum gresit

| Radu284 a răspuns:

Chestii de genul asta se intampla extrem de des, mai ales la varstele astea. Get used to it.

| Bøøgey a răspuns:

Ai 12 ma boschet umblator. Lasa telenovele maica-tii si simte-te bine.

| bbu2eugen a răspuns:

Lasa l in pace si vezi-ti de copilarie pentru ca la anii tai si nu s rautacioasa mai bine iti vezi de jucarii si mai multe pentru ca nu te mai intorci in aceasta perioada frumoasa e un sfat prietenesc chiar daca o sa l iei ca pe o rautate. Ai timp sa ti faci un "iubit" mai grav e ca nu poti da timpul inapoi la copilarie peste 20 de ani deci :*

| Fanu23 a răspuns:

Nu. mai bine uitel, ca daca o place mai mult pe prietena ta cand o sa aiba oportunitaiti o sa se duca la ia si pe tine o sa te uite