| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de17 ani dar eu am 14. nu stiu cum sai atrag atentie ca el ma ignora. verisoara mea spune sa ma las de el, ca e fostul prieten al ei si ea a discutat cu el si el a spus ca difel nu ma place si no sa fim nici o data impreuna. dar eu il plac enorm. cum sa procedez sa ma lupt pina la urma sau sa uit de el. dati-mi va rog un raspuns.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tu difelul ( de felul) tau esti moldoveanca, dar esti prea mica pentru el. Uita-l, ca-i trecut prin viata!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mai bine lasa baiatul in pace ca nu ai nici o sansa, dragoste cu sila nu se poate.La varsta ta pune scoala pe primul loc nu baietii, o sa ai destul timp si pentru ei.

| Seline a răspuns:

Baiatul ti-a spus deja ca nu te place, n-ai ce sa-i faci.Cu lupta nu rezolvi nimic daca el nu te baga in seama.Cauta pe cineva care sa-ti impartaseasca aceleasi sentimente.

| fluturasul a răspuns:

Am avut o probleme asemanatoare. verisoara mea s-a indragostit de marea mea dragoste, tipul cu care am fost o buna perioada de timp. Chiar daca il iubeam nu i-am cerut sa renunte la el avand in vedere ca ce fusese intre noi s-a terimnat. Eram confidenta ei si nu ii era frica sa imi spuna cat de mult ii place de el chiar daca stia ca asta ma raneste enorm. Prefera sa stiu decat sa ma minta si eu asta vroiam sa fie sincera. Daca i-a spus asta verioarei tale inseamna ca a vut un motiv dar poate nu iti va spune asta si tie. De ce ii lasi pe alti sa iti faca treaba ta. Daca il placi bagate tu si vorbeste cu el.

| oleee a răspuns:

Esti prea mica la 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu varsta ar trebui sa conteza si nu te lasa influentata de prietena ta. Pana la urma, de unde sti ca inca nu mai tine la el si face chestiile acestea doar pentru a te indeparta de el(aici excluzand faptul ca nu se simta destul de puternica pentru a atrage un baiat si apeleaza la astfel de copilarii).
Vorbeste cu baiatul, spune-i ce simti. Pana la urma, crezi ca el n-a fost refuzat?! Incercarea moarte n-are!