| OnutzaAlina a întrebat:

Imi place de un baiat...i-am spus asta prin intermediul unui prieten(care e amic cu el)La inceput s-a aratat entuziasmat(din cate imi povestea prietenul meu...eu inca nu vorbisem nimic cu baiatul respectiv) si dintr-o data m-a luat deoparte si mi-a zis in felul urmator "imi pare rau,dar eu nu pot,vorbesc cu cineva,ramanem prieteni". Totusi dupa faza asta el a continuat sa imi dea semne ca ma place, ce sa inteleg din toata povestea asta(a trecut jumatate de an de atunci)?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Pai ramaneti prieteni deocamdata, poate nu vrea mai mult din alte motive, ori are pe cineva ori nu simte nevoia de a avea o iubita

1 răspuns:
| LouLi a răspuns:

Unii baieti si in viitor unii barbati iti vor da mereu semne ca te plac, din simpla placere de a flirta, pe care nu si-o pot abtine, insa asta nu inseamna ca se topesc cu adevarat dupa tine.
In ceea ce-l priveste pe baiatul din povestirea ta, nu poti sti sigur cat de 'entuziasmat' a fost cand a aflat ca il placi, mai ales ca nu ti-a transmis direct, ci a lasat sa se inteleaga asta prin prietenul lui, prieten care poate a interpretat gresit, i s-a parut sau te-a pacalit ori din rautate, ori ca sa nu suferi.
Din moment ce el ti-a spus ca trebuie sa ramaneti doar amici, ar fi trebuit sa intelegi ca el chiar asta vrea, si chiar daca iti da semne, poate o face doar din curtoazie sau pentru ca asa e felul lui.

Oricum, nu este exclusa nici varianta ca el sa fi descoperit brusc ca te place si acum vrea te 'agate', doar ca pentru asta e nevoie de indicii solide, asa ca analizeaza-l mai bine...in orice caz, nu te duce iar sa-i spui vreunui prieten comun ca il placi.