| gaby_4091 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa'i spun. Suntem foarte buni prieteni si colegi de clasa.Imi place foarte mult si sa stau langa el zi de zi fara sa-l sarut este foarte greu.Va ro ajutati-ma! Eu am fost cu un var de-al lui 9 luni.Nu vreau sa creada ca o fac numai ca sa-l fac pe varul lui gelos. Mie chiar imi place de el

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

Bariera ''best friends'' este foarte greu de spart.Incearca incet incet sa te dai la el, sa te comporti putin mai altfel, mai deosebit sa vezi cum reactioneaza, daca raspunde si el si pare ca este de acord ai putea sa faci ce am si eu in plan sa faclaughing. De ce zic asta fiindca sunt cam in aceeasi situatie cu a tawinking. Incerc cu un baiat sa sparg bariera asta de cei mai buni prieteni.Bine la noi este mai complicat si etc.Cand sunteti mai apropiati, cand nu va vede nimeni fa-ti curaj si saruta-l nu ai nimic de pierdutwinking dupa te uiti la reactia lui daca ii convine cu atat mai binelaughing daca nu ii spui ce nu stii ce a fost cu tine si etc.
Stiu ca este riscant, dar.sincer si eu inca nu stiu daca am sa fac asta, dar, mai vad.
Sau ca sa il saruti fara probleme roga pe o amica buna de a ta (care eventual stie problema) sa jucati adevar si provocare si este imposibil ca in 3 sa nu iti cada tie ca ea sa iti dea o provocare si o rogi sa fie provocarea ca sa il saruti pe baiatul X. Dupa ii uramaresti reactia.(ai putea eventul sa faci aia cu adv si prov inainte te mai distrezi si tulaughing
Si in privinta cu varul nu prea cred, totusi viata nu este asa telenovela, si baietii mai intai isi vad interesul propriu dupa daca varul mai are vreo treaba, si in mare parte baietii nu refuza o fata.
Nu stiu cat de mult te-am ajutat dar nu cunosc atat de bine situatia ta, insa viata e prea scruta ca sa nu te distrezi si anumite situatii nu trebuie ratatehappy.