| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un tip cu 6 ani mai mare ca mine. El este prietenul cel mai bun al fratelui meu si are si prietena pe care o iubeste foarte mult. Odata, eu si fratele meu ne certam de fata cu el iar el a spus "Lasa, ma copilul in pace! " de acea cred ca ma considera un copil. Ce sa fac?

12 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Asteapta sa mai cresti! Cand vei fi suficient de mare de va privi altfel. Atunci va fi momentul.
Bafta!

| TąNyą a răspuns:

Nimic îţi cauţi un băiat mai mic/ de vârstă cu tine şi pe el îl łaşi în pace.

Are. peste 20 de ani bănuiesc, are prietenă cu care se poate logodi şi în viitor căsători şi pot face un copil ceea ce tu nu cred că poţi face mai ales dacă te consideră un copil.

T.

| SeNyS a răspuns:

O sa ti se ia de el, e mai mare, plictisitor, nu mai are farmec si de asta iti vei da seama singurica mai tarziu, pana tunci da mai multa importanta baietilor din jurul tau!

| Marcelino a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu el, sa-i dovedesti ca nu esti un copil si esti independenta chiar daca diferenta de varsta e mare.

| Byankaa66 a răspuns:

Stai in banca ta, sa nu cumva sa te bagi intre ei pentru ca esti doar un COPILwinking

| SatanaInIzmene a răspuns:

Ramai copil!

| snowflake a răspuns:

Nu faci pur si simplu nimic.
te vede (inca) ca pe un copil. las-o asa, cand cresti. cine stie!

| cristi_8798 a răspuns:

Cred ca nu ai ce sa faci din moment ce e mai mare cu multi ani decat tine si are prietena...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnisoara gaseste pe cineva aproape de varsta ta si sa nu aiba pretena pentru ca pentru el esti inca o copila si incearca sa il uiti ok pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este evident ca pentru el nu esti decat o fetita... poate ca ar trebui sa te retragi si sa incerci sa te indragostesti de baieti de varsta tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai chiar esti un COPIL din moment ce nu intelegi ce e bine si ce nu.Ptr ca tu chiar nu intelegi de ce nu e bine sa te bagi intre ei 2 (prietenul+iubita lui) Mai bine bucurate de copilaria ta si nu iti face griji sa fi copil nu e un lucru asa rau cu totii am fost copii, peste foarte mult timp ai sa iti doresti sa mai fi copil.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei.si eu am aceeasi problema.numai ca tipul e mai mare decat mine cu 10 ani. dar nu tine asa de mult la prietena lui.si imi acorda cat de cat putina importanta. te sfatuiesc sa vorbesti cu el.sa vezi cu adevarat ce crede despre tine, dar nu'i da de inteles ca il placi.asa o sa pari si mai copil in fata lui.stiu ca te doare.si eu simt la fel. dar cand o sa mai cresti o sa fie altfel.pana atunci. vorbeste cu el.si tine legatura.lupta pentru ceea ce iti doresti nu renunta doar din cauza unor persoane care iti spun ca esti o 'COPILA'. si daca esti ce? nu ai dreptul la iubire? xoxo.