| lalalabbbeee a întrebat:

Imi place mult de prietenul meu cel mai bun.chestia e ca el are prietena. el stie ca il plac si in ultima vreme a inceput sa ma evite si sa fie mai rece cu mine. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Recomandat ar fi sa pastrezi relatia de prietenie. De multe ori, de la prietenie pana la iubire nu mai e decat un pas. Ajungem la vechea poveste cu dragostea neimpartasita...degeaba il placi tu, daca el nute place, nu esti genul lui de fata (ca si iubita ma refer). Probabil te evita din cauza prietenei lui sa nu o faca geloasa si sa nu sufere.Important este sa pastrezi legatura de amicitie cu el...niciodata nu se stie ce ne rezerva trecerea timpului.Incearca sa socializezi si cu alti baieti si poate il vei gasi pe EL cel mult visat. Succes!

4 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Sa te indrepti catre alt baiat. Daca a inceput sa te evite dupa ce aa aflat cail placi inseamna ca nu vrea o relatie cu tine si vrea doar sa ramaneti cei mai buni prieteni.
PS Nu da cu piciorul unei prietenii ca alta se face foarte greu big grin

| SERIOUX a răspuns:

As as spune sa nu insist so lasi incet ca daca nu strici relatia si iese urat de tot

| 95Cosmin a răspuns:

Poate se poarta asa cu tine pentru ca are prietena si nu vrea sa o faca geloasa, eu zic sa vezi cum se comporta dupa ce se desprat, si daca e la fel intreaba-l ce problema are cu tine. Mult noroc happy

| lalalabbbeee explică (pentru 95Cosmin):

Da e cu ea de mai multa vreme si brusc se comporta altfel. l-am intrebat de ce si mi-a zis ca nu s-a schimbat nimic