| BlackStar11 a întrebat:

Imi place de un baiat si lui ii place de mine. Am incercat sa ma apropi de el si am inceput sa fim doar prieteni. Brusc, de vineri a inceput sa ma evite (nici buna nu mai imi zicea). Ce inseamna asta?
P.S el nu stie ca il plac

3 răspunsuri:
| Bogdanmb a răspuns:

Un baiat., eu am pătit asta cu o fata, sincer nici acum dupa cam 2 săptămâni nu stiu de ce a inceput sa ma ignore,nu prea stiu ce sa iti zic,încearcă
sa vorbesti tu cu el,sa incepi tu o conversatie si daca nu iti răspunde nu stiu,eu nu am avut curaj sa vorbesc cu cea ce ma ignora sa am scos-o si de pe facebook,oricum cred ca si-a dat seama ca îl placi,sau cel puțin crede asta dar poate ii e frica sa nu se insele si sa creadă greșit arata-i cumva ca îl placi fără sa ii spui daca tie frica sa ii spui,daca aveți prieteni in comun încearcă sa afli prin ei de ce,poate sa fie ce a zis corynadlk,sau poate crede ca nu îl placi si vorbesti cu el ca el sa nu se simpta prost si nu mai vorbește pentru ca încearcă sa nu își facă speranțe si sa regrete,încearcă sa ii arati ca iti place de el si nu se insala,poate vazand ca nu ai mers mai departe puțin de doar prieten si el nu e genul sa avanseze mai departe crede tot ca poate totuși nu îl placi, acum terog spune-mi daca un baiat ar fi exact in situația ta si tu l-ai ignora brusc (dar l-ai place si ai sti ca si el te place, el fiind ci cel care a inceput sa vorbească si sa te cunoască ) de ce ai faceo, întreb asta așa ca un sfat eu sunt in acea situație mie pur si simplu nu imi place Ignoranta si as fi vrut sa aflu direct ca nu ma plăcea, deci tu de ce ai ignora, o fata in general vreau sa zic, si cele care mai răspund dupa mine

| CorynaDlk2000 a răspuns:

Pai poate ar trebui sa-i spui si sa vezi ce daca el vrea sa fiti impreuna si faptul ca te evita poate a aflat ca il placi si pentru ca si el te place nu vrea sa te raneasca sau ceva de genu imi dau si eu cu parerea!

| BlackStar11 explică (pentru CorynaDlk2000):

Multumesc de raspuns :*